Kočky jsou rozenými doktory. Jejich předení je zázračný nástroj proti mnoha zdravotním neduhům

Lidé a kočky spolu žijí dlouhodobě v harmonickém vztahu. A i když starost o tyto mazlíčky je někdy náročná, jejich přínos je rozhodně značný.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kočky navíc postupně odkrývají svá další tajemství a jejich pozitiva v domácnosti rozhodně netkví jen v příjemné společnosti. Přítomnost těchto tvorů nám může zlepšit psychiku i znatelně prodloužit naše životy. Více studií také prokázalo, že lidé sdílející domácnost s kočkou mají menší riziko výskytu infarktů. Ještě zajímavější je skutečnost, jež se týká jejich nejcharakterističtějšího zvuku. Předení je totiž skutečný léčebný nástroj.

Předením společně ke zdraví

Otázka původu kočičího předení je stará celé věky a dosud na ni nemá nikdo přesnou odpověď. Obecně předou kočky tehdy, když jsou spokojené, někdy ovšem i při nervozitě. Předení se také může vztahovat k nemoci nebo zranění – jak kočičímu, tak i lidskému. Pokud jste majiteli kočky a byli jste nuceni se odebrat s nemocí na lože, nejspíš si vaše kočka záhy našla stejnou cestu. A třeba se usadila přímo někde na vašem těle a začala intenzivně příst.

iZdroj fotografie: Pixabay

Zvuk byl po celou historii lékařství používán mnoha odborníky na nejrůznější zákroky. Má se totiž za to, že konkrétní frekvence či tóniny mají jasně prokazatelné zdravotní efekty na celý organismus. Předení způsobuje v těle kočky vylučování endorfinů a může mít stejný účinek také na tělo člověka. To způsobuje opadnutí stresu, což je obecná podmínka pro podporu naprosto jakékoli léčby. Vyléčit se dá jen skutečně uklidněné tělo.

Frekvence jako zvukový skalpel

Kočičí předení se frekvencí pohybuje v rozsahu 25–140 Hz. Stejná frekvence se ukázala jako velmi prospěšná v podpoře léčby zlomených kostí, nápravě šlach a ran obecně. Kočky jsou ostatně známé tím, že jejich vlastní zlomeniny se hojí opravdu rychle. Navíc se u nich jen minimálně objevují dlouhodobé problémy či následky po těchto zraněních. Není tedy vůbec vyloučeno, že efekt předení ovlivňuje to samé i u člověka.

iZdroj fotografie: Unsplash

Vibrace kočičího předení pomáhá i u respiračních onemocnění, protože potíže s dýcháním bývají silně ovlivněny právě stresem. Není přitom ani potřeba přímý kontakt – člověku s dýchacími problémy stačí, když je kočka poblíž. Hlavním přínosem předení je pozitivní vliv na psychiku, protože z ní vychází všechno ostatní. Kočka vám tedy pomůže s migrénami, sníží vám nejspíš i krevní tlak a přinese vašemu organismu opět rovnováhu.

Zdroj: PurrfectPost

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články