Nepotřebujete brýle? Pokud nenajdete na fotografii opici do 30 sekund, měli byste zvážit návštěvu očního

Opice jsou našimi nejbližšími příbuznými. V Thajsku pro ně každý rok pořádají svátek a jde o zvířata, která se vnímají v zrcadle. A tady se jedna ukrývá na obrázku.

i Zdroj fotografie: Wrapnroll
                   

Náladu opice lze určit podle jejího vzhledu, při nataženém horním rtu bude dosti agresivní. Jestli aspoň několikrát do roka nastydnete, asi vás nepotěší, že opic se tato nemoc vůbec netýká. Samci opice mohou v dospělosti zplešatět úplně stejně jako člověk. Celkově se tato zvířata dožívají 10–60 let věku. Obrovské množství svého času věnují vzájemné péči o svůj vzhled, tedy péči o srst. Z toho se vzalo i přísloví „poškrábeš mi záda, já je poškrábu tobě“. Jedna taková opice se ukryla i do této fotografie. Test zdravého zraku určí, zda nepotřebujete brýle. Stačí jen najít zmíněnou opici.

Varování a úloha banánu

Když ostatní varují před nebezpečím, vydávají opice zvuk velmi podobný lidskému říhnutí. Jsou obecně zvyklé usazovat se ve skupinách, protože je pro ně mnohem snazší získat tímto způsobem potravu. Opice spolu výrazně komunikují, jedná se také o zvíře často vypouštěné do vesmíru. Stavbou těla jsou velmi podobné lidem, tudíž jejich přežití dávalo velkou naději na přežití člověka ve stejných podmínkách. Kdepak se nám jedna skrývá na této lesní mýtině?

iZdroj fotografie: Wrapnroll

Opice je většinou zobrazena s banánem. Z toho lidé obvykle usuzují, že je to jejich jediná, nebo alespoň dominantní strava. Toto tropické ovoce však žerou jen zřídka, případně vůbec. V některých státech narazíte zase na jídla z opic, která bývají vyhlášenou lahůdkou. Stejně jako delfíni mají i opice sex jen tak pro potěšení, ne výlučně pro plození potomků. Opičí samečci tráví výchovou dětí hodně času.

Mezi sovami na obrázku se ukryla kočka. Odhalíte ji do 15 vteřin? Zatím nejtěžší výzva roku

Test zdravého zraku

Velké gorily mají polygamní rodiny, šimpanzi jsou zase velkými estéty. Dokážou celé hodiny pozorovat západ slunce a jednoduše se takové scenérii obdivovat. Opice nemají žádné sezóny říje, jsou schopné mít potomky v průběhu celého roku. V přírodě žije volně cca 400 druhů těchto zvířat. Stojí za zmínku, že opice dovedou vtipkovat a také nadávat. Jestli stále tápete, opice se schovává pod jedním z oken a krásně splývá.

iZdroj fotografie: Wrapnroll

V Indii je opice podobně jako kráva považována za posvátné zvíře. V Japonsku používají krůty jako ochránce plodin, na které opice často chodí. Jestli spatříte zívající opici, raději odejděte. Není to totiž znak únavy, ale hněvu. Všimnout si ukrytého opičáka na obrázku není nic snadného. V případě, že se vám to nepodařilo, se zkuste vrhnout na další úlohy, abyste se procvičili a hledání řešení vám šlo příště snadněji.

Za jak dlouho jste ji odhalili?

Zdroj: WrapnRoll
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články