Mezi sovami na obrázku se ukryla kočka. Odhalíte ji do 15 vteřin? Zatím nejtěžší výzva roku

Otestujte své pozorovací schopnosti a analytické dovednosti a prohlédněte si obrázek se sovami. Vaším úkolem je najít mezi nimi skrytou kočku dříve, než vám vyprší čas.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Velmi inteligentní a bystrý člověk si s tímto úkolem hravě poradí. Ve skutečnosti jeho řešení potrápí nejednu hlavu. Zjistěte, jaký jste pozorovatel a jak snadno si všímáte těch nejmenších detailů. Nenechte se iluzí rozptýlit a splňte úkol dříve, než vám vyprší předem stanovený časový limit 15 vteřin. Zapněte stopky a pusťte se do hledání.

Co je optický klam

Za tímto pojmem se ukrývá iluze. Často díky němu vidíte něco jiného, než jaký objekt ve skutečnosti je. Existuje mnoho druhů klamů a často jsou využívány v zábavním průmyslu, lékařství, vzdělávání nebo také při pracovních pohovorech. Pomocí tohoto úkolu snadno otestujete svůj zrak, stejně jako vyhodnocovací dovednosti a schopnosti pracovat pod tlakem.

Jaké existují optické klamy

Hádanky, hlavolamy, klamy nebo iluze pracují s realitou a způsobem, jak ji váš mozek vnímá. Ten si většinu podnětů dotváří a upravuje na základě dříve prožitých zkušeností. Proto je tak snadné jej obelstít a ukrýt před ním i zjevné obrazy nebo navodit pocit pohybu či jinou iluzi. Setkat se můžete především s iluzemi geometrickými, neurčitými, barevnými, kontrastními, pohybovými, hmatovými nebo kognitivními.

Najděte skrytou kočku

Abyste tento test úspěšně splnili, musíte mezi sovami najít ukrytou kočku. Na první pohled jednoduchý úkol může být rázem obtížnější, když víte, že na jeho provedení máte vyměřený časový limit 15 vteřin. Některé jedince tato skutečnost nakopne a namotivuje k lepšímu výkonu. Jiní mohou ustrnout, začít panikařit nebo zmatkovat, úkol pak nejsou schopni v limitu vyřešit.

Kde se kočka nachází

Tento obrázek využívá velmi podobné barvy a tvary a odlišnosti se ukrývají jen ve velmi drobném detailu. Kočka se od sov liší pouze tvarem tlamy, který je na první pohled velmi nápadně podobný sovímu zobáku. Ve skutečnosti se kočka nachází u pravého okraje, přibližně třetí řádek shora. Pokud se vám ji podařilo včas najít, patříte mezi malé procento výjimečně všímavých lidí. V opačném případě se pusťte do dalších úkolů a na svých schopnostech zapracujte.

Jak rychle jste kočku mezi sovami našli vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články