Obtížná vizuální hádanka trápí lidi již celá staletí. Za tu dobu ji zvládlo vyřešit jen 5 % lidí. Zvládnete to?

Optické hádanky jsou velmi populární pro velkou škálu pozitiv, která přinášejí do všedních dnů. Najít na obrázku psa také jeho majitele však dokáže jen málokdo.

pes uši oko i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Pro skvělý trénink mozku a zraku jsou stále oblíbenější optické hádanky. Ve většině případů jde o obrázky, na kterých je potřeba najít něco skrytého. U některých typů hádanek je potřeba koncentrace a bystrost, zvláště pak u těch úkolů, u nichž je daný časový limit na vyřešení. Tato optická iluze ale trápí luštitele celá staletí.

Jednoduchá kresba s tajemstvím

Lidé stále více vyhledávají na internetu optické hádanky a výzvy, které jsou perfektní formou pro trénink mozku, zraku i mysli. Zlepšují dovednosti, jako je bystrost a smysl pro detail, a zároveň udržují mozek aktivní. Proto jsou hádanky oblíbené napříč generacemi, od dětí po seniory. Ve většině případů se jedná o složitý obrázek, na kterém je mezi barvami a tvary ukrytá nějaká jeho část. Tato hádanka se zdá být zcela obyčejná, přitom je velice složitá.

Tato optická iluze není jako všechny ostatní. Zdá se býti jednodušší, protože na obrázku nejsou žádné výrazné barvy ani tvary či zrnitost. Je na něm pouze pes, který by mohl být namalovaný obyčejnou tužkou. Nic navíc, jen krásná malba. A nevěřili byste, jak stará, pochází dokonce z 80. let 19. století. Přesto však jako vizuální hádanka dokáže potrápit. Cílem totiž je najít zde páníčka tohoto psa.

Zapeklitý hlavolam z Harvardu dokáže vyřešit jen génius. Troufnete si? Je to snažší, než se zdá

Je na obrázku i páníček psa?

Odpověď na tuto otázku se lidé snaží najít již celé roky a spoustu lidí už potrápila. Faktem ale je, že páníček krásně nakresleného psa na obrázku je. U této hádanky není časový limit pro její obtížnost. Páníčka totiž najde jen málokdo. Pokud si na ni troufáte, zklidněte svou mysl a soustřeďte se jen a pouze na obrázek před vámi.

Jak již bylo zmíněno, obrázek není jako jiné hádanky. Nápovědou by vám mohlo být, že je potřeba obrázek pootočit, aby se vám páníček psa zjevil. Není potřeba spěchat, dejte si čas, nalezení tváře člověka je ohromný úspěch, který vás jistě uspokojí. Pokud se raději necháte poddat, tvář člověka s kloboukem je tvořena ze psova ucha a části líce.

iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Jak moc vás hledání tváře potrápilo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články