Tak obtížná optická výzva tu ještě nebyla: Najít 3 srdíčka za 10 sekund je téměř nemožné, skoro nikdo to nedokázal

Růže je obecně jednou z nejoblíbenějších květin celého světa. Celkem jich existuje více jak 100 druhů, valná většina přitom pochází z Asie.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Dalšími lokalitami jsou Evropa, Afrika a také Severní Amerika. V dnešní době jejich globální popularity je možné růže najít prakticky po celém světě. Samotné pěstování této květiny ovšem začalo už 500 let před Kristem. Postupně vedla růžová kultura ke vzniku asi 13 000 odrůd růží. Spektrum tak sahá od divokých až po velmi speciálně vyšlechtěné odrůdy. Ty vyžadují mimořádnou péči a starost, rozhodně nejen pouhé zalévání. Divoké růže přežijí i extrémní podmínky.

Tisíce druhů růže

I ony se však stávají ohroženým druhem, protože přichází o své přirozené prostředí. Velikost růže se nedá plně specifikovat, protože každý druh má své vlastní parametry. V průměru však tato květina dorůstá 80–85 centimetrů. Existují rekordmanky vysoké dokonce i neuvěřitelných 7 metrů. Není to však norma, nýbrž naprostý extrém. Nemusíte se tak bát, že by vám na zahradě vyrostlo něco takového. Teď zkuste najít v obrázku s růžemi 3 dobře skrytá srdce.

Valná většina růží je opadavých, najdou se však i stálezelené druhy. Nejvíce jich také roste jako keř, můžete ovšem narazit i na popínavé. Ty jsou specifické tím, že si vždy najdou místo, kde se mohou doslova plazit. Někdy je to velká výhoda, protože jde o možnost zakrytí nevkusných plotů nebo zdí. Barvu rostliny pak určuje hlavně konkrétní druh. Najdete tak bílé, žluté, růžové, tradiční červené i sytě oranžové. Lze si opatřit i dvoubarevné a další druhy.

Jen člověk s ostřížím zrakem dokáže na obrázku najít všechny tygry: Pokud jich najdete alespoň 10, vidíte skvěle

Modré a černé?

Kolují zkazky o výskytu modrých, a dokonce černých růží, jde však o jeden z největších mýtů týkajících se této rostliny. V přírodě je samozřejmě nenajdete, ačkoli si na trhu vybudovaly stabilní pozici. Základem pro modrou je většinou růže krémová. Samotné barvení je stále velkou záhadou. Jednotliví producenti se totiž předhání v nejkrásnější uměle zbarvené květině. Jestli stále tápete, nevěšte hlavu. Jak vidíte na obrázku, jsou srdce opravdu malá a skrytá.

V rámci EU lze tyto růže vyrábět pouze skrze zcela přírodní barviva, porušení s sebou nese vysoké pokuty. Černé růže jsou totožný případ. Pokud na ně narazíte, jde jen o obarvené červené. Odhalit tři drobná srdíčka je velmi náročný úkol, takže si nic nedělejte z toho, pokud se vám to nepodařilo. Pusťte se do dalších vizuálních testů, pořádně tím „nakopnete“ své přemýšlení.

Jak rychle jste trojici našli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články