Jen člověk s ostřížím zrakem dokáže na obrázku najít všechny tygry: Pokud jich najdete alespoň 10, vidíte skvěle

Vyzkoušejte tento jednoduchý obrázkový test a zjistěte, jak dobře si všímáte drobných detailů. Vaším úkolem je najít na obrázku ukrytých celkem 16 tváří tygra, než vám dojde čas.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Otestujte své pozorovací a analytické schopnosti pomocí tohoto jednoduchého úkolu. Pro jeho úspěšné splnění musíte najít všechna zvířata dříve, než vám vyprší předem stanovený časový limit. Dovednosti, které prováděním těchto úkolů získáte, navíc uplatníte v osobním i pracovním životě. Postupně pro vás bude jejich řešení mnohem snazší.

Druhy optických iluzí

Obrázkové hádanky, optické klamy a iluze jsou velmi oblíbeným a rozšířeným způsobem zábavy. Existují různé druhy, které se liší ve způsobu, jakým působí na lidský mozek. Mezi nejčastější patří zjevné, fyziologické a kognitivní iluze. I přes jejich rozdíly je jejich hlavním úkolem ošálit vaše vnímání a zpochybnit způsob, jakým mozek zpracovává vnímané vjemy.

Dokážete na těchto 2 obrázcích najít všechny rozdíly do 7 sekund? Oční rébus úspěšně rozluští málokdo

K čemu slouží optické iluze

Nejčastěji se využívají ve vzdělávání, kde jsou součástí IQ testů a jiných znalostních zkoušek. Své uplatnění mají také v psychologii, kde pomáhají rozklíčovat principy fungování mozku, nebo slouží při rehabilitacích po těžkém úrazu nebo vážném onemocnění mozku. Pomáhají také předcházet ztrátě paměti v pozdějším věku.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Najděte na obrázku všechny tygry

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít na obrázku všech 16 tygrů. Aby tento úkol pro vás nebyl tak jednoduchý, máte pro jeho úspěšné splnění stanovený časový limit 21 vteřin. Pomocí něj si navíc na vlastní kůži ověříte, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod tlakem. Zatímco někteří jsou efektivnější a schopnější pod tlakem, jiní ztrácí schopnost se soustředit.

Kde se tygři nacházejí

Pokud se vám podařilo všechny tygry najít, pak patříte mezi velmi nadané a inteligentní jedince, kteří dokáží problémy řešit i neotřelými způsoby. Abyste všechna zvířata našli a spočítali, musíte mít svou mysl otevřenou dokořán a hledat více než jen běžné tygří tváře s jejich typickým zbarvením. V případě, že se vám úkol vyřešit nepodařilo, pusťte se rovnou do dalšího cvičení a zapracujte na svých schopnostech.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Kolik tygřích tváří jste odhalili?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články