Jak jste na tom s logikou? Najděte na obrázku 5 věcí, které nedávají smysl, a dokažte tak svůj cit pro vnímání okolností

Lidský mozek může „zakrnět“. Abychom se tomu vyhnuli, je na místě mu předkládat rébusy a hádanky a trénovat ho.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Věděli jste, že 6 % lidského mozku sestává z tuku? Nejen, že je tak nejtučnějším orgánem našeho těla, ale mastné kyseliny jsou zcela klíčové pro jeho správnou funkci. Mozek se ovšem plně vyvine až v 25. roku našeho života, vývoj začíná od jeho zadní strany a skončí vepředu. Vaše čelní laloky – odpovědné za plánování a rozumové uvažování – jsou tak posledními strukturami, které mozek posílí a pořádně pospojuje.

Kvízy, skládačky a chyby

Podívejte se na obrázek nahoře a zkuste v něm najít během 10 vteřin 5 chyb. Kapacita informací, které dovede mozek obsáhnout, je považována virtuálně za neomezenou. Badatelé naznačují, že lidský mozek sestává z 86 miliard neuronů. Každý z nich je spojen s dalšími, což vytváří asi 1 quadrilion (1 000 trilionů) propojení. Postupem času se neurony mohou kombinovat a úložný prostor pro informace tak ještě zvyšovat.

Existují nicméně nemoci, jako například Alzheimerova choroba, kvůli kterým je mnoho neuronů poškozeno a přestanou pak pracovat. Postižena bývá hlavně paměť. Informace v mozku cestují ohromující rychlostí 431 kilometrů v hodině. Když je neuron stimulován, generuje elektrický impuls, který je dále předáván z buňky do buňky. Narušení tohoto zcela běžného procesu může způsobit potíže, dokonce i epileptický záchvat.

Jaké je řešení rébusu?

Pokud stále tápete nad obrázkem, tady je řešení. Zaprvé se na něm objevuje velmi silný vítr, který ale vane několika směry najednou. Zatímco stromy na kraji se ohýbají doleva, kouř z komína domečku jde na druhou stranu, a to poměrně klidně. Zadruhé dráha koně orajícího pole nedává úplně smysl, jde spíš k poli než vedle něj. Zatřetí dřevěná branka vepředu, která má pět prken, vrhá stín, na kterém jsou prkna pouze čtyři.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Záclony na oknech domečku jsou venku, nikoli schované uvnitř, jak tomu normálně bývá. Jedna z ovcí shromážděných na dvorku má něco, co vypadá jako dlouhý černý ocas. Že by vlk v rouše beránčím? Oblíbené tvrzení, že používáme jen 10 % mozkové kapacity, je překonaný mýtus. Ano, skutečně ho používáme celý, a to dokonce i ve spánku. Neurologové opakovaně potvrdili, že naše mozky jsou neustále aktivní celou svou hmotou.

Jak jste pochodili s hledáním logických chyb?

Zdroj: Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články