4 obrázky otestují vaši bystrost. Dokážete jako správný detektiv odhalit, co je na ilustracích v rozporu s logikou?

Logické hádanky jsou velmi příjemnou a zábavnou hrou s vnímáním a našimi mozkovými schopnostmi. V každém z obrázků se ukrývá právě jedna chyba.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Natalia Tylosova
                   

Všechny kachny jsou plně vodotěsné, respektive jejich peří je. Tato odolnost dosahuje takové míry, že i když se tento pták kompletně potopí, dolní vrstvy per, které jsou hned u kůže, zůstanou zcela suché. Kachny jsou všežravé a spořádají trávu, vodní rostliny, hmyz, semena, ryby, ovoce a nejrůznější další potraviny. Kachňata, která jsou mladší než 10 dní, plavou většinou ve skupinkách vždy blízko matky. Mimochodem řešení kvízu najdete na konci.

I polévky skrývají mnohá tajemství

Nejstarší polévka byla podle archeologů prokazatelně uvařena a zkonzumována v roce 6000 před Kristem a jednalo se o vývar z hrocha. Polévky se obecně dělí na dva druhy, bujóny či vývary a krémy. Mohou být konzumovány horké nebo studené a záleží to na klimatu regionu, kde jsou servírovány. Asi nejznámějším příkladem tohoto trendu je španělská polévka gaspacho pocházející z horké Andaluzie. Najdete chybu v přísadách na stole?

iZdroj fotografie: Se souhlasem Natalia Tylosova

Američané konzumují více než 10 miliard misek polévky každý rok a nejpopulárnějším typem v USA je kuřecí s nudlemi. Kondenzovanou polévku vynalezl Dr. John T. Dorrane, chemik pracující pro společnost Campbell Soup Company, a bylo to v roce 1897. Když jsou potraviny včetně polévek konzervovány, dochází k „uzamčení“ živin. Objem vitaminů a dalších složek v polévce je tak totožný i rok od uzavření do konzervy.

Kachny, kachny, kachny

Citát z díla Járy Cimrmana nás přivádí do zajímavého světa vodního ptactva. Většina jich je sice monogamních, pokud jde o páření, ale nevolí si jednoho partnera na celý život. Místo toho se po novém porozhlédnou každý rok. Vyberou si toho nejzdravějšího a nejsilnějšího, který jim pomůže předat jejich geny nové kachní generaci. Kachny jsou obecně společenští ptáci a cítí se nejlépe právě ve skupinách svých druhů. Co je divné na tomto jezírku?

iZdroj fotografie: Se souhlasem Natalia Tylosova

Jsou to ptáci a často se jim také přezdívá „vodní slepice“, protože je nejčastěji najdete na řekách, na jezerech nebo rybnících. Pokud je o ně dobře postaráno, dožívají se v závislosti na druhu někdy i 20 let. Jejich domestikace proběhla už před více než pěti sty lety. Domestikované druhy jsou potomky pižmovky velké. Všechny mají schopnost ovládat obě oči nezávisle na sobě a zraková informace je pak uložena v opačné části mozku.

Ach to věčné selfíčkování

Pokud si myslíte, že si děláte selfie, ještě to nemusí být nutně pravda. Jen asi 4 % fotek na sociálních sítích i jinde lze totiž skutečně kvalifikovat jako selfie. Většina selfíčkářů je ve věku kolem 23 let. Průměrný mileniál (tedy osoba narozená po roce 1982) nafotí během života kolem 27 700 selfíček. Oxfordský slovník zvolil slovo „selfie“ v roce 2013 slovem roku. Byl to také rok vzrůstu jeho použití o 17 000 %. Není na tom zrcadle něco divného?

iZdroj fotografie: Se souhlasem Natalia Tylosova

Populární tyč na focení selfie vynalezl v roce 2012 Yeong-Ming Wand a průmyslové odvětví výroby těchto tyčí má obrat 174 milionů dolarů. Mnoho obchodních řetězců muselo během Vánoc v roce 2014 selfie tyče přestěhovat, protože se jednalo o jasně nejpopulárnější vánoční dárek. Tento druh snímků má ale i stinnou stránku a 8 % lidí později lituje, že svoje selfie poslali potenciálnímu partnerovi. Nejstarším selfie na světě je olejová malba z roku 1524.

Ve světě moderního freelancingu

Freelanceři nebo česky také volnonožci jsou v digitální době silně rostoucí druh. V roce 2020 tato skupina nezávislých profesionálů prezentovala dokonce polovinu všech pracovníků v USA. Pokud si ale myslíte, že freelancing znamená jen občasnou práci, jste na velkém omylu. Pro většinu je to rovnocenný ekvivalent práce na plný úvazek, další část pracuje asi 16–20 hodin týdně, tedy na polovinu úvazku. Na tom pracovním stole je něco divného, ne?

iZdroj fotografie: Se souhlasem Natalia Tylosova

Freelancing si masivní část lidí volí proto, že chce, ne proto, že by museli. Celých 44,7 % dotázaných uvedlo, že u nich tato forma vyhrála nad klasickou kancelářskou prací. Druhou nejčastější reakcí byla kombinace freelancingu a tradiční práce. Pokud stále tápete v řešeních, tak do normální polévky nepatří banán, mezi kachnami je jeden holub, odraz v zrcadle neodpovídá skutečnosti a Psa baskervillského nenapsal Dickens, ale A. C. Doyle.

Jak jste uspěli u kachen, polévky a dalších?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články