Logická a IQ hádanka: Pokud jste génius, vyřešte tuto hádanku za méně než 18 sekund

Leonardo Da Vinci byl génius, umělec a vynálezce, navíc také velký elegán. Zjistěte více o jeho životě a zároveň zkuste vyřešit matematickou posloupnost.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Leonardo Da Vinci byl dost možná největší učenec lidské historie. Žil v době, kdy bylo nejspíš naposledy možné obsáhnout jedním mozkem veškeré lidské poznání. To dokládá i šíře jeho záběru, tedy obory, ve kterých se pohyboval a obvykle vynikal. Jen letmo zmiňme hudbu, umění, architekturu, historii, stejně tak anatomii lidského těla. Rád se věnoval také kresbě map a nejrůznějším konstrukcím. I ve společnosti byl ovšem velmi elegantní.

Několik obrazů s obrovským dopadem

Ačkoli počet jeho maleb a kreseb není velký, měly obrovský dopad. Využil poznatky anatomie a dalších oborů, dovedl tudíž zcela detailně vykreslit lidskou tvář. V kombinaci s jeho hrou se stíny nepřestávají tyto obrazy dodnes udivovat. Ačkoli jeho otec byl bohatým notářem, matka pracovala na poli. Právě tento rozpor se však ukázal jako dar z nebes. Teď se pozorně zaměřte na posloupnost. Určete, které číslo bude následovat jako další.

iZdroj fotografie: Wepress News

U Leonarda totiž nikdo nečekal, že by se měl po otci stát notářem, mohl se tudíž naplno věnovat všem svým zálibám. Bez zábran tak rozvíjel svou genialitu, současně měl i zvláštní smysl pro vnitřní naléhavost. Byl motivován k tomu vytvořit si vlastní budoucnost i identitu. Je autorem několika největších klenotů světového malířství. Mezi ně patří hlavně freska Poslední večeře a také nejslavnější obraz světa, proslulá Mona Lisa.

Elegán a bisexuál

Není přitom bez zajímavosti, že i on sám byl ve svém čase brán za krásného. Více životopisů ho popisuje jako pohledného s dobrým vkusem na oblečení. Chodíval v růžové tunice, měl krásné vlnité vlasy a také sexuální poměry minimálně se dvěma vlastními žáky. Třešničkou na dortu je pak skutečnost, že nikdy neprošel univerzitním vzděláním. Základní obsahovalo aritmetiku, od té doby byl však Leonardo výlučně samoukem. Nebyl tedy spoután konvencemi a spoléhal hlavně sám na sebe.

iZdroj fotografie: Wepress News

Stále si nevíte rady s posloupností? Dnes je to docela snadné, od 11 je každé číslo součtem dvou předchozích, řešením místo otazníku je tak číslo 39 (14 + 25). Odhalit tajemství této řady čísel nebylo tak náročné, můžete však vyzkoušet své schopnosti i na dalších matematických hádankách. Procvičíte svůj mozek, zlepšíte logické myšlení a také se u luštění dobře pobavíte.

Jak se vám dařilo?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články