Jeden míč se liší, ale 99 % lidí nedokáže určit, o který z nich jde. Složitou optickou hádanku vyřeší do 10 sekund jen génius

Aktivujte své kreativní myšlení na maximum a vyzkoušejte si tento IQ test. Najděte míč, který se liší od ostatních, jen za pár vteřin.

144 oranžových míčů i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Optické hádanky mohou být často považované za testy inteligence. Pouze člověk, který má velmi vysoké IQ, dokáže přemýšlet velmi rychle, jasně a kreativně a nalézt řešení i tam, kde pro ostatní neexistuje. Proto tedy pokud dokážete myslet rychle, jste všímaví k detailům a zvládnete tuto optickou hádanku vyřešit do pouhých 10 vteřin, jste pravděpodobně nadmíru inteligentní.

Optická hádanka s vysokou obtížností

Optické hádanky mohou být snadné, určené pro trénink mozku a s ním souvisejících funkcí. A mohou být také velmi obtížné, ty vyřeší jen vysoce inteligentní lidé. K řešení takových hádanek je možné použít různé strategie, například kreativní myšlení či hledání nevšedních možností. Každopádně je potřeba zapojit všechny své vizuální smysly, všímavost a bystrost.

Jen člověk se smyslem pro detail dokáže na tomto obrázku najít rozdíl. Za 10 sekund to nezvládl skoro nikdo

Optické hádanky pomáhají posílit mozek a kritické myšlení, takže i pokud se na takto obtížnou hádanku necítíte, nevzdávejte se a zkuste si ji prohlédnout. Jestli jste bystří a vnímaví, jistě ji dokážete vyřešit. Na obrázku je 144 oranžových míčů. Jeden z nich je však nepatrně odlišný. Vaším úkolem je nalézt ho do deseti vteřin.

růžový podklad míče iZdroj fotografie: Wepress News

Odlišný míč

Vizuální hádanky tohoto typu jsou vždy velmi obtížné. Zpravidla je na obrázku několik objektů a mezi nimi je jeden lišící se svým vzhledem. Tato odlišnost nebývá nijak výrazná, většinou je to jen velmi malá odchylka, kterou není téměř vidět. Všimnou si jí jen ti velmi zkušení a inteligentní řešitelé optických hádanek. Tato úloha zaměstná vaše oči, mysl i trpělivost. Pokud se vám však zadaří a míč najdete, jistě si vychutnáte pocit vítězství.

Jestli se vám podařilo nalézt odlišný míč do několika vteřin, zasloužíte si gratulaci. Ovšem v případě, že odchylku teprve hledáte, ale začínáte být už zoufalí, je zde nápověda. Odlišný míč se nachází v pravé dolní části obrázku. Pokud tápete i po nápovědě, můžete se podívat na obrázek níže, kde je míč označen. Tato optická hádanka je opravdu velmi obtížná, proto si nic nedělejte z neúspěchu. Jednoduše vyzkoušejte některou z dalších úloh.

míče oranžová iZdroj fotografie: Wepress News

Jak dlouho vám trvalo najít odlišný míč?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články