Téměř 97 % populace pohořelo: Logickou chybu na optické hádance najde jen člověk s IQ 125+

Prohlédněte si pozorně muže hrajícího si s malým dítětem a pokuste se najít logickou chybu, která se na obrázku nachází. V tomto testu uspěje jen opravdu malé množství lidí.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Některé vizuální testy jsou opravdovou výzvou, která dokáže potrápit i ty nejzkušenější řešitele různých úkolů. A tento patří k těm opravdu náročnějším. Logickou chybu na obrázku totiž nedokáže téměř nikdo odhalit. Otestujte vy své schopnosti a zkuste štěstí. Na hledání logické chyby však máte vytyčený jen velmi krátký časový limit, a to 8 vteřin.

Jak vznikají obrázkové testy

Existuje několik druhů vizuálních hádanek, z nichž některé jsou tvořeny geometrickými tvary a kontrastními barvami nebo kombinací světla a stínu. Jejich spojení pak dokáže vyvolat pocit pohybu, zvětšení nebo zmenšení daného předmětu nebo jeho úplné skrytí před vašima očima. Některé kresby a malby jsou zase znázorněny tak, že je lze interpretovat různými způsoby.

Na obrázku je logická chyba, někteří ji ale vůbec nevidí. Dané nesrovnalosti si všimne jen člověk s ostřížím zrakem

K čemu slouží vizuální testy

Nejčastěji se využívají ve školství, kde jsou součástí IQ testů nebo jiných zkoušek, které mají za úkol kvalifikovat dovednosti a vědomosti žáků a studentů. Velký význam však hrají také ve zdravotnictví a psychologii, kde pomáhají při stanovování psychologického profilu pacienta nebo při rehabilitacích po těžkém úrazu či vážném onemocnění mozku.

iZdroj fotografie: Wepress News

Najděte chybu na obrázku

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem najít na obrázku tatínka hrajícího si s dítětem logickou chybu. Toto hledání ve spoustě tvarů a barev vám navíc ztíží skutečnost, že pro správné vyřešení zadání máte stanovený přesný časový limit, a to pouze v délce 8 vteřin. Na vlastní kůži si tak otestujete, jak dobře nebo špatně dokážete pracovat pod vnějším tlakem.

Kde se chyba nachází

Pokud se vám v tomto krátkém časovém limitu podařilo logickou chybu najít, pak jste velmi nadaný a bystrý pozorovatel. Ani ubíhající čas nesníží vaši výkonnost a nepřipraví vás o vaše schopnosti. Ve skutečnosti chyba spočívá v žirafě plující uvnitř akvária. Jestli se vám ji nepodařilo odhalit nebo vám to zabralo příliš hodně času, dejte se rovnou do řešení dalšího úkolu a začněte na svých dovednostech pravidelně pracovat.

iZdroj fotografie: Wepress News

Jak rychle jste dokázali logickou chybu najít vy?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články