Optická iluze z roku 1931: Najít 3 skryté tváře na obrázku zvládne jen 1 % lidí

Stárnutí se podepisuje na celém lidském organismu, obličej samozřejmě není výjimkou. Není proto divu, že se hodně lidí, hlavně žen, uchyluje k tzv. faceliftu.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Tato procedura trvá obvykle 1,5–5 hodin, poté je klient propuštěn domů. Vždy je však vyžadován doprovod další osoby. Tradiční facelift začíná řezem před uchem, který zasahuje až do vlasů nebo jejich linie. Stejně tak se zasahuje za uchem do vlasové pokožky hlavy. Následně lékař zvedne pokožku z hlouběji umístěných svalů i tuku tváře a jemně je stáhne nahoru i dozadu. Odstraní také přebytečnou kůži. Zmíněný řez lze provést i pod bradou pacienta.

Jak probíhá plastika?

Tím je napnuta kůže a tkáň krku, jde o lifting krku. Všechny provedené řezy jsou poté uzavřeny stehy, někdy svorkami či speciálním lepidlovým gelem. Pod kůži bývá umístěn drén za uchem, tedy trubička na odvedení přebytečných tekutin. Je tam 1–2 dny a slouží k odstranění přebytečné krve i dalších sekretů. Na celou tvář jsou použity obvazy. Samotný zákrok začíná vždy výběrem chirurga a podrobnou konzultací. Kolik tváří najdete na obrázku?

iZdroj fotografie: Wepress News

Budete mít také na výběr mezi celkovou nebo lokální narkózou či analgosedaci. Chirurg po vás může vzhledem k tomuto kroku chtít předoperační vyšetření kvůli případným kontraindikacím. Podle konkrétní metody dostanete také pokyny stran jídelníčku, kouření, pití i užívání konkrétních léků těsně před operací. Obvyklý režim je ale zdržet se jídla, pití a cigaret v rozmezí 6–8 hodin před samotnou operací. Samotný zákrok začíná právě narkózou.

Test všímavosti pro dnešní den: Dokážete na obrázku najít do 20 sekund všechna zatoulaná srdce?

Pooperační péče a reakce organismu

Po provedení zákroku následuje většinou 1–2 dny trvající hospitalizace, především kvůli odstranění drénů. Za normálního stavu jdou pryč už druhý den, může to však trvat déle. Až po jejich odebrání je pacient propuštěn domů. Obvazy z obličeje jsou většinou odstraněny cca 5. den po zákroku, stehy nemusí pacient řešit. Bývá vhodné nasadit analgetika kvůli bolestem v oblasti řezů. Jestli stále tápete, podívejte se ještě jednou na obrázek, který skrývá 3 tváře.

iZdroj fotografie: Wepress News

Přirozené jsou otoky a modřiny. Ty přetrvají 2–3 týdny, výsledek operace není viditelný ihned, až po zahojení. Ještě nějakou dobu je třeba se vyhnout fyzické námaze a také předklánění. Dobře ukryté tváře na obrázku odhalí jen skutečně zkušený pozorovatel. Pokud se vám je najít nepodařilo, zkuste zapracovat na svých dovednostech a stimulujte svůj mozek pomocí dalších hádanek podobného či jiného typu.

Jak rychle jste tváře objevili?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články