Obyčejná kostka ledu vám pomůže od mnoha typů bolesti. Zajímavá pravda, kterou se v lékárně nedozvíte

Je zcela normální, že lidé hledají nejrůznější způsoby, jak zůstat mladí po co nejdelší dobu. Kromě moderních léků bychom také neměli zapomínat na ty staré.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

S lidským pátráním po možnostech zlepšení vlastní kondice a prodloužení života není divu, že se objevují stále nové způsoby, jak toho zaručeně dosáhnout. Z toho důvodu také zažívají opakovanou renesanci staré metody, kterým se vrací celkem zasloužená popularita. Například akupunktura nebo terapie ledem fungovaly v tomto ohledu po celá staletí. Jak tedy prospět vlastnímu zdraví pomocí bodu Feng Fu a naprosto primitivní kostky ledu?

Jak pracovat s kostkou ledu a bodem na krku

Lehněte si na břicho a najděte si pozici, která pro vás bude co nejpohodlnější. Položte kostku ledu na bod vzadu na krku podle obrázku a nechte ji tam 15 – 20 minut. Ne ovšem víc. Během celého tohoto času odpočívejte a vypusťte všechno v okolí. Profesionální znalci akupunktury doporučují provádět celý tento postup dvakrát za den. Můžete také kostku upevnit šátkem nebo jiným materiálem, ostatně nejspíš se budete trochu vrtět.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Anastasiya Pavlova

Nebojte se chvilky ledového doteku, po nějaké době začnete cítit teplo. Není od věci zkonzultovat úmysl akupunktury nebo ledové terapie s doktorem, než se pustíte do delšího praktikování. Podle čínské tradice může kombinace bodu Feng Fu a kostky ledu omladit celé tělo. Stimulace bodu tímto způsobem vám může dodat novou energii a následně zahnat mnohé zdravotní neduhy. Jak konkrétně se tato terapie může projevit?

Proti bolestem hlavy a PMS

Jedním z prvních ohledů, kde se Feng Fu bod projevuje, je léčba bolestí hlavy, únavy a občasného motání hlavy. Tlak v kombinaci s chladem nebo teplem aplikovaný právě na tento bod vytváří energii, která je soustředěná hlavně proti bolesti. Led je v tomto případě nicméně nejlepší volbou právě na bolesti hlavy. Odborníci na akupunkturu už dlouho tvrdí, že existuje spojení právě se základem lidské lebky a symptomy premenstruačního syndromu.

iZdroj fotografie: Pxhere

Ten je předvídatelný a jeho projevy se objevují během dvou týdnů před menstruací. Když pak dochází kombinací tlaku a chladu ke stimulaci právě Feng Fu bodu, pomáhá redukovat projevy tohoto syndromu včetně křečí a výkyvů nálad. Stejně tak má přímou spojitost s menstruačním cyklem. Jeho stimulace tak může v případě potřeby navrátit tento pravidelný proces do normálu, pokud se vyskytnou nějaké výkyvy.

Kvalita spánku a věčný stres

Podle čínských učebnic medicíny pomáhá Feng Fu bod také s výrazným zlepšením kvality našeho spánku. Je totiž důležitým kontrolním centrem odpovědným právě za aktivity odehrávající se v hlubokých fázích našeho snění. Může také pomoci k rychlejšímu usnutí a zároveň neprobuzení se uprostřed noci. Následkem toho si tělo více odpočine a vaše spánkové návyky se postupně změní k lepšímu.

iZdroj fotografie: Pxhere

Bod Feng Fu dovede kromě spánkových cyklů ovlivnit také psychologické poruchy, deprese a úroveň vašeho stresu. Lidé, kteří tuto metodu použili, shodně uvádí, že po stimulaci bodu se jejich stres snížil a úzkostné pocity je znatelně opustily. Samozřejmě se ale nejedná o kompletní vyléčení diagnostikovaných psychologických poruch. Omlazení těla vám však může poskytnout dostatek energie a následně i impuls se s nimi vypořádat.

Narovnání pochroumaného trávení

Problémy s trávením se dají dost dobře napojit na všechny předchozí neduhy, se kterými může stimulace Feng Fu bodu pomoci. Klíčovými procesy pro správné trávení je už příprava potraviny, tedy produkce slin a polykání. Čím méně zpracované jídlo v ústech, tím více práce pro žaludek a tím větší vynaložená energie zažívání jako celku. Právě proto může Feng Fu i tímto způsobem redukovat bolest břicha, záněty a související křeče.

iZdroj fotografie: Pixabay

Číňané nejsou v dlouhém životě žádní nováčci. Většina metod, které se u nás objevují jako novinky, souvisí tak či onak s tím, co oni praktikují běžně po celý život. A akupunktura či právě probraná terapie ledem jsou jenom dva nástroje z širokého spektra možností, které východní nauky nabízejí. A poměrně často je lepší pomoci tělu jednoduchými principy, které využívají přímo jeho vlastnosti, než do sebe hned cpát chemii.

Jaký je váš náhled na čínskou medicínu?

Zdroj: MedicalNewsToday

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články