Žena během menstruace plakala krev

Během vzácného a neobvyklého lékařského případu ronila žena během probíhající menstruace krvavé slzy.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Menstruační bolesti způsobily této 25ti leté ženě slzy v očích, jenže na rozdíl od klasického pláče, tyhle slzy byly krví zbarvené do červena. Když se dostala na pohotovost s krví kanoucí z očí, bylo to podruhé během posledních dvou měsíců. Krvavé slzy jsou vzácný stav zvaný hemolakrie, který může mít více různých příčin. V případě této ženy byly její oči jinak zcela normální a nebyla ni nijak nemocná nebo jakkoli zraněná.

Vzácný dopad běžné menstruace

Oba případy jejího krvavého pláče byly ovšem v čase její menstruace, což uvedli i doktoři do nemocniční zprávy. Normálně probíhající menstruace může občas zapříčinit cyklické krvácení mimo dělohu, což je známo jako zprostředkovaná menstruace. Ženiny karmínové slzy nejspíš představovaly vysoce neobvyklou souhru dvou podmínek – zprostředkované menstruace a právě hemolakrie, což způsobilo tento typ slzení právě během menstruace.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ačkoli tento stav vypadá velmi děsivě a nevyhnutelně ženu velmi vystresoval, když jí doktoři prohlédli obě oči, nenašli jakékoli poškození. Krvavé slzy také nebyly doprovázeny bolestmi hlavy, mdlobami nebo dalšími symptomy nebo zdravotními komplikacemi. Neobjevily se ani abnormality v dutinách, slzných kanálcích nebo slzách samotných. Běžné příčiny hemolakrie mohou být v infekci, lézích, nádorech, vysokém tlaku nebo srdečních problémech.

Skutečně žádné vedlejší problémy

Ovšem poté, co doktoři vyloučili možné příčiny tohoto jevu, identifikovali příčinu jako právě zprostředkovanou menstruaci. Ta může způsobit krvácení z nosu, uší, bradavek, plic nebo dokonce kůže. Žena navíc potvrdila, že během prvního případu krvácela také z nosu. O některých částech oka se ví, že jsou hormonálními změnami ovlivněny a může se tak měnit například jejich tloušťka právě během různých fází menstruace nebo těhotenství a kojení.

iZdroj fotografie: Pixabay

To by bylo dalším vysvětlujícím faktorem, proč právě menstruace měla tento doprovodný jev. Žena podstoupila hormonální terapii a po třech měsících už se tyto přídavky neopakovaly. Podle doktorů jde o velmi neobvyklá případ, který není v poslední době popsán v žádné vědecké literatuře. Je potřeba mu věnovat další výzkum pro řádné určení příčin a také stanovení účinného způsobu, jak lze takový stav dlouhodobě vyléčit.

Zdroj: Lvescience

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články