Spíte na boku, na zádech, či na břiše? Spánkové návyky jsou indikátorem vašeho zdraví i povahy. Co o vás prozrazují?

Věřte tomu nebo ne, ale celou jednu třetinu života strávíte spánkem. Proto je docela fér prohlásit, že tak nebo onak formuje vaši osobnost i zdraví.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

A to není všechno, protože je opravdu možné vstát z postele špatnou nohou nebo spát na špatné straně. Není to jen pořekadlo, ti co spí na pravé, opravdu vstávají hůře. Podle studie provedené institucí Slumber Cloud určuje právě strana lože, na které trávíte snění, vaši osobnost a povahu. Výzkum zahrnoval 2 000 Američanů, jen zaměstnané a poskytl některé velmi zajímavé informace.

Pravá versus levá a role pozice

Průzkum ukázal, že lidé spící na levé straně postele mají nejen dominantní levou hemisféru, ale také preferují starou hudbu a dramatické filmy. Naopak těm, kteří se budí na pravé straně, dominuje pravá hemisféra. Krom toho si rádi poslechnou rockové skladby, a když přijde na kinematografii, jdou spíš po něčem akčním. Jestli si během spánku na zádech skládáte ruce, jste spíš rezervovaný typ. Natažené ruce prozrazují klid a otevřenou mysl.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Může se u vás také vyskytovat bolest v dolní části zad a tato pozice to ještě umocňuje. Navíc, pokud chrápete, pak spánek na zádech není nejlepší nápad. Nicméně existují i některé výhody, protože vás například nepotká zatuhlost a bolest krku. Vaše páteř, krk a hlava jsou totiž v perfektně neutrální pozici. Spíte-li na lehce vyvýšeném polštáři, je to jen dobře. Jde totiž o nejlepší polohu, která funguje jako prevence refluxu a pálení žáhy.

Odpočinek břichem dolů a na straně

Jste jedineční a opravdu si jdete za svým. Máte vysoké sebevědomí, jen jste někdy trochu uzavření a raději si věci necháváte pro sebe. Krom toho taky nenesete příliš dobře kritiku. Pokud jde o zdraví, možná si během rána všímáte, jak hluboké máte vrásky. Není žádné překvapení, že tato pozice je nejlepší právě na získání pořádných nosoretních rýh. Je docela pravděpodobné, že vás trápí bolesti krční páteře, protože je dost pod tlakem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Spánek na boku neboli tzv. fetální pozice (s koleny u prsou) sděluje, že jste tvrdí na povrchu, ale měkčí uvnitř. Spíte-li na boku s rukama blízko těla, jste společenští a naivní. Je také slušná šance, že během spánku nechrápete, pozice na boku totiž udržuje vaše dýchací cesty neustále otevřené. Někdy ale můžete i tak pocítit určitou dušnost, hlavně v případě, že vás trápí srdeční problémy. Každopádně dobrou noc a sladké sny.

V jaké pozici trávíte noční hodiny vy? Mění se nějak?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články