Slavný pirát Jean Lafitte: Někde leží jeho legendární poklad, ten už ale 200 let není k nalezení

Slavný pirát francouzského původu, který se stal americkým hrdinou. Jean Lafitte po sobě zanechal pohádkový poklad, který čeká na objevení. Kde se podle legendy skrývá?

Jean Lafitte i Zdroj fotografie: anonymous / Creative Commons / CC BY-SA
                   

O jeho brzkém životě se mnoho neví, celý život přepadá a loupí pod pirátskou vlajkou, a přesto se do americké historie zapíše jako hrdina. Jean Lafitte se po mořích Střední Ameriky plavil minimálně dvacet let svého života. Během svých dobrodružných výprav měl nastřádat značné bohatství, po kterém touží dobrodruzi a lovci pokladů dodnes. Jaký byl život slavného piráta a kde se může nacházet jeho slavný poklad?

Jean Lafitte v New Orleans

Nevíme, kým byl, než se v roce 1805 usídlil v New Orleans. Společně se svým bratrem si zde otevřel kovárnu, která však sloužila jen jako zástěrka pro nelegální obchody. V té době už byl Jean Lafitte zběhlým pirátem a pašerákem. Mimo jiné obchodoval také s otroky, kteří v té době představovali lukrativní byznys. Kriminalita a dobrodružný život na moři pro něj byly jako stvořené a brzy se dostává do povědomí amerických i britských úřadů. Mezi oběma úřady stále koluje nepřátelská krev po nedávno skončené Válce za nezávislost. Především Britové se snaží piráta nalákat do svých služeb, aby působil jako jejich špeh a záškodník.

iZdroj fotografie: Charles Ellms / Creative Commons / CC BY-SA

Americký hrdina

V roce 1812 nabídnou Britové proslulému pirátovi 30 tisíc dolarů a hodnost kapitána v Královském námořnictvu, aby si zajistili jeho spojenectví. Britové tak chtějí získat přístup k zátoce Barataria, která je naprosto klíčovým bodem, přes který se dostanou do celého New Orleans. Jean Lafitte v té době zátoku zcela ovládá, tudíž je jeho spojenectví pro Brity naprosto zásadní. Pirát nabídku přijme, ale jen na oko. O plánované britské operaci následně informuje představitele státu Louisiana. Následně se na stranu americké armády postaví i v bitvě o New Orleans. Díky tomu se do dějin zapíše jako hrdina boje za nezávislost.

Hledači pokladů šílí na nizozemském venkově. Stará mapa možná označuje poklad zakopaný při ústupu německých vojáků

Tajemný poklad

Po válce se Jean Lafitte vrací zpátky ke svému pirátskému řemeslu. Postupně své nelegální operace přesouvá na ostrov Galveston, který leží u státu Texas. Zde se má podle legendy ukrývat i jeho bájný poklad, který stále čeká na své objevení. Poklad by měl obsahovat několik truhel zlata a stříbra, které během svého života Lafitte nakradl. Podle dochovaného záznamu měl piráta při ukrývání pokladu vidět jeden z otroků. Jeho svědectví uvádí, že Lafitte poklad zakopal podél řek Mermentau a Calcasieu. Zda se tam skutečně ukrývá, zatím nikdo nezjistil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články