Její tělo se vznášelo před 170 lidmi, Michael pokousal 2 kněze: Jak probíhaly nejšílenější případy exorcismu

Přesvědčení, že člověka mohou posednout zlé bytosti, se vine celou lidskou historií a nabývá různých podob. Právě proto je historie exorcismu plná tak hororových příběhů.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Hodně lidí má ovšem dosti zkreslenou představu o tom, jak vlastně exorcismus probíhá či co všechno obnáší. Téma přitáhlo obecnou pozornost v roce 1973 filmem Vymítač ďábla založeném na knize Exorcista – souboj s ďáblem od Wiliama Petera Blattyho. Exorcismus byl však součástí každého náboženství, které kdy existovalo. V Babylonu používali rituály spojené s woodoo, v Persii používali nám známější svěcenou vodu.

Vymítání George Lukinse

V roce 1778 se začal krejčí George Lukins chovat podivně. Mluvil zvláštními hlasy, vydával nelidské skřeky a zpíval hymnu pozpátku. Během obřadu v Bristol Temple Church přikázalo hned 7 kněží démonům, kteří ho evidentně posedli, aby tělo opustili. Když byl obřad u konce, Lukins pronesl modlitbu a poděkoval jim. Šlo o jeden z mála případů vymítání s dobrým koncem.

Rok 1906 a Clara Germana Cele

Claru Cele, 16letou dívku z Jižní Afriky, slyšeli uzavírat smlouvu s ďáblem. Zakrátko se začala chovat velmi nevyzpytatelně. Trhala na sobě oblečení, vrčela, mluvila podivnými jazyky a vykazovala nadlidskou sílu. V letech 1906 a 1907 provedli dva kněží rituál, během kterého její kůže „hořela“ po kontaktu se svěcenou vodou. Její tělo se vznášelo před 170 svědky. Jakmile ale „hrozný zápach“ opustil její tělo, byla prohlášena za volnou.

iZdroj fotografie: Pixabay

Anna Ecklund, rok 1896

Nebylo to její pravé jméno, ale jde o klasický případ posednutí známý díky hororu The Exorcism of Anna Ecklund z roku 2016. Skutečná dívka se narodila v roce 1882 a ve věku 14 let ji otec obvinil z posednutí. Odmítla totiž jeho sexuální návrhy. Po pár letech a dalších obřadech (které byly podvrhem) byla osvobozena zásahem otcovy milenky Miny. Ta praktikovala černou magii a „Anna“ se stala volnou v prosinci 1928.

Michael Taylor, rok 1974

Když se otec 5 dětí setkal s 21letou pastorkou Marií Robinson, ulevilo se mu od návalů depresí. Taylor věřil, že šlo o její dovednost vymítat démony, kteří ho nakazili. Jeho žena ho ale konfrontovala kvůli podezření na poměr s pastorkou. On pak svou ženu napadl, což vedlo ke skutečnému exorcismu v říjnu roku 1974. Michael měl záchvaty, plival kolem sebe a oba kněze pokousal. Řval jazyky, které nikdy neznal. Den nato svou ženu brutálně zavraždil.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nebyl nicméně obviněn, protože jeho obhajoba ho skrze posednutí prohlásila za šíleného.

Terrance Cottrell, rok 2003

Osmiletý autista byl zabit během bohoslužby, která měla „vyhnat zlé duchy způsobující jeho psychický stav“. Oficiální příčinou smrti bylo udušení vnějším tlakem na hruď, uvedlo CNN, tedy zardoušení. Otec Ray Hemphill, který rituál prováděl, mu podle svědků seděl na prsou, dokud chlapec nepřestal dýchat. Duchovní byl nakonec usvědčen z vraždy.

Rok 2005 a Maricica Irina Cornici

Římské sestřičce bylo 23, když začala slyšet hlasy, měl k ní hovořit ďábel. Ačkoli byla léčena se schizofrenií, potíže se vrátily a stal se z ní případ exorcismu. Byla připoutána ke kříži s ručníkem v ústech a nechána v tmavé místnosti bez vody a jídla po 3 dny. Podle zpráv CBS zemřela sestra na zadušení a celkovou dehydrataci.

Jak nejblíž jste se kdy setkali s ďáblem?

Zdroj: RD
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články