Psychologové tento test používají k odhalení osobnosti pacientů. Jste připraveni zjistit, co vás prozradí výběr diamantu?

Ne nadarmo se říká, že diamanty jsou věčné. V nějaké formě a symbolice nás provázejí po celou historii. A dnešní test je nabízí i jako psychologické profilování.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Koho nikdy nefascinovalo tajemství vlastní osobnosti? Takovou introspekci lze však podat i velmi zajímavou a hravou formou. Tento test totiž není založen na sáhodlouhém dotazníku, jde o zcela instinktivní výběr diamantů v určité barvě. Jednoduché, že? Pamatujte ovšem na to, že jde mnohem více o zábavnou hříčku než reálný rozbor. Na ten by bylo potřeba skutečné sezení s psychologem a další šetření. Budete ale možná překvapeni, co o vás tak jednoduchá věc prozradí.

Žlutý diamant – poctivost a integrita

Jestli vám padl do oka jako první tento kámen, znamená to velmi benevolentní a také upřímnou osobnost. Vy jste totiž ten, kdo nadmíru oceňuje osobní autenticitu a skutečné pocity ostatních. Vaším zlatým pravidlem je také neubližovat druhým. Poctivost je pro vás druhou přirozeností, což zdaleka není tak jednoduché, jak se může zdát. Býváte často uznávání pro svou spolehlivost a integritu. Ta je totiž základním pilířem vaší osobnosti. Okolí vás pro tyto rysy oceňuje, současně se na vás může kdykoli spolehnout.

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Růžový diamant – upřímnost a loajalita

Zaujal vás tento kousek? Jste člověk, který se nikdy nebojí říkat věci takové, jaké jsou. Někdy vás to může trochu rozhodit, ale pravda je lepší než uklidňující lež. Upřímnost je skutečně příslibem loajality a spolehlivosti. Na pracovišti pak dovednost být přímý ve chvále i kritice vede k vaší vysoké efektivitě. Obojí včetně poctivosti vám získalo i uznání a respekt kolegů.

Červený diamant – citlivost a empatie

Jestli vaše volba padla na tento kámen, jste člověk obzvláště citlivý, schopný velmi intenzivně prožívat emoce. Snadno se vás cokoli dotkne, současně jste však skrze tuto schopnost silně empatickým člověkem. Pozor ale na záměnu takové citlivosti se slabostí. Dovednost porozumět emocím druhých je obrovskou výhodou, ačkoli přináší i značné obtíže. Vede to k silným vlnám vcítění, které vás mohou někdy ochromit, i vám otevřou oči.

Tímto testem odhalují psychologové naší osobnosti: K odhalení pravého já si stačí vybrat 1 tvář

Modrý diamant – upřímnost a štědrost

Když vás zaujal tento kus, svědčí to o velkorysé a upřímné osobnosti. Jako člověk kladete důraz na pravdivost jak slov, tak i činů. Také si velmi vážíte kvalitních vztahů. Lidé kolem vás dobře vědí, že se na vás mohou spolehnout, a to i během těžkých dob. A tato vaše velkorysost se neomezuje jen na materiální stránku věci, ale i na tu emocionální. Vaše přirozenost a vrozená empatie vás totiž vede k podpoře lidí, kteří to potřebují. Jste tak skutečným pilířem opory pro celé vaše okolí.

Jak se kameny trefily?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články