Reinkarnaci pozná i běžný člověk. Existují 4 znaky, které prozradí, že už se duše po světě pohybovala

Reinkarnace je jedním ze základních pilířů nejen buddhismu. Vyskytuje se v různých podobách v mnoha duchovních naukách a je to koncept, který stojí za pozornost.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Že duše opouští po smrti fyzické tělo, je víra společná prakticky všem duchovním systémům světa. Při víře v reinkarnaci to ale tímto nekončí. Duše totiž stráví nějaký čas mimo tento svět a pak se vrací do fyzického těla. V buddhismu se tento cyklus opakuje, dokud člověk nedosáhne osvícení neboli nirvány. Duše se ovšem nemusí vracet do člověka, ale klidně i do zvířat. Z toho pochází i mnohé anekdoty typu ten kocour se chová jako náš dědeček.

Zjišťování předchozího života

Možností průzkumu případné reinkarnace je více. Jedním je například regresivní hypnóza. Podobně během opravdu hluboké meditace můžete intuitivně vycítit svou předchozí přítomnost. Pak jsou tu 4 znaky, které se projevují i v běžném životě.

Jste velmi dobří ve čtení lidí

Prakticky instinktivně odhadujete charaktery lidí. Mnohdy od pohledu, ale po několika minutách v něčí přítomnosti jste si jisti, s jakým člověkem máte co do činění. Je to proto, že jste už kdysi viděli archetyp takové osobnosti, tudíž víte, co očekávat. Vaše duše během své historie komunikovala s tisíci osobností. V důsledku toho neexistuje typ nebo varianta osobnosti, se kterou byste se nesetkali. Pak už je to jen o konkrétním zařazení.

žena vítá slunce iZdroj fotografie: Depositphotos

Libujete si o samotě, téměř v izolaci

Nemáte vůbec problém se samotou, ačkoli vám nevadí ani přítomnost dalších lidí. Nejste osamělí, jen jste rádi sami se sebou. Noci strávené s knihou nebo koukáním na hvězdy dáváte přednost před bujarými večírky a velkou společností. Nejste žádný zapšklý poustevník. Ale společnost je pro vás volba, nikoli nutnost. Nepotřebujete si skrze ostatní nic dokazovat, jste si vědomi svých sil i slabin. Byli jste tu mnohokrát a víte, že společnost je jen hra.

Nezapadáte do běžných „škatulek“

Prakticky v každém kolektivu v životě jste se do nějaké míry cítili jako vyděděnec. Škola, pracoviště, rodinné oslavy. A lidé kolem vás pořádně nevědí, jak s vámi mluvit. Chovat se dle společenských očekávání je pro vás divadlo, ale nikdy jste se to pořádně nenaučili. Vlastně vám nejde do hlavy, proč se lidé chovají tak, jak to zrovna dělají. A nejde jen o to, že máte kolikrát naprosto jiné zájmy než ti, kteří jsou kolem vás.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podstatné je, že vy vlastně nevíte, jak toho „zapadnutí“ docílit. Často to pak vede i k porušování společenských konvencí či konfliktům.

Duše zralejší než tělo

Lidé k vám mohou klidně chodit pro radu, i když jsou o několik generací starší. Oceňují vaše znalosti, moudrý pohled na věci a obvykle také přímost. Aniž byste se projevovali jako egoisté, máte velké porozumění životu i lidem. Stejně tak jakýsi univerzálně platný pohled na životní výzvy – větší než průměrný člověk. Prožili jste už životů několik, proto chápete důležitost introspekce, trpělivosti a upřímnosti. A skrze ně pomáháte ostatním.

Jakmile se na úrovni „srdce“ s někým dalším propojíte, je to pro vás naprosto přirozené. Sami také toužíte duchovně růst a na stejnou úroveň dostat i ostatní. Právě ona moudrost a zkušenosti jsou tím, čeho si v životě nejvíce ceníte. Nesejde vám na slávě, majetku nebo společenském postavení. Stejně jsou to jen iluze.

Jaké jsou vaše oblíbené knížky k seberozvoji?

Zdroj: PubMed
Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články