Je mezi velkým a malým tlačítkem na splachování toalety skutečně rozdíl? Většině lidí se to plete

Nemusí to být první věc, na kterou pomyslíte, když tam sedíte, ale pokud stále netaháte za velký řetěz visící na zdi, tak si jistě všimnete dvou tlačítek.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Problematika splachování je, byť to tak nevypadá celkem zajímavá. V dnešní době se většinou zcela jistě setkáváte se dvěma spínači. Většina lidí jednoduše předpokládá, že ten menší je pro kratší splachování a ten velký pro delší a plnější splachování. To je skutečně pravda, avšak důvod je daleko vážnější a zapeklitější.

Tlačítka se lidem skutečně pletou

Když na to skutečně přišlo a začalo se ptát na to, jaký je v tom rozdíl. Zjistilo se, že někteří lidé přímo nevěděli, o co jde, ale jiní se třeba i úplně spletli. Více než polovina lidí si nemyslela, že menší tlačítko je pro menší splachování, což se zdá neobvyklé a trochu neintuitivní. Proces je však jasný. Čím delší je splachování, tím více vody se spotřebuje a to nemusíte být geniální, aby vám to došlo. Andrew Tucker, manažer pro úsporu vody v Thames Water vysvětluje: „Existuje tolik různých typů toalet, že tato lidská nevědomost není žádným překvapením.“

Lidé mají pocit, že je voda nekonečná

Dalším fatálním problémem je omezené množství vody. Proto jsou pro všechny také velkým problémem protékající záchody, protože si myslí, že je voda zřejmě nekonečná. Tucker dodal: „Když máte děravou toaletu, voda jen odkapává dolů do pánve, takže se často nepozorovaně oddělí.“ Možná je to taková malá vlnka na dně záchodu, ale mohou vyplýtvat obrovské množství vody.

iZdroj fotografie: Unsplash

Problematika prosakování toalet

Dá se také říci, že pro ty, kdo mají vodoměr, jsou to doslova peníze do odpadu. Když se navštěvují domy zákazníků, aby se jim dostala určitá podpora při snižování spotřeby vody, je to snadno nejběžnější problém, který se najde. Naštěstí je to i nejsnazší a nejpokornější řešení. Jednání s výrobci může být však daleko těžší. Pojí se k tomu i časté hádky, které se nejčastěji týkají problematiky prosakování toalet. A tato diskuze rozhodně nemusí být vůbec příjemná.

Řešili jste někdy rozdíly čudlíků na toaletách nebo to děláte intuitivně?

Zdroj: LadBible
Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články