Celý život si sedáte na toaletu špatně. Naučte se správný posed a budete hotovi v cuku letu. Zbavte se křečí a prosezených minut

Matematika se projeví všude a ani naše koupelna není výjimkou. A ukazuje se, že správný úhel na záchodě má vliv na zdraví.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Řečeno jinak, i při sezení na toaletě existují správné a špatné polohy. Kromě toho se na průběhu návštěvy toalety podepisuje i vaše vnitřní spokojenost. Celkově existuje asi pět způsobů posedu a náklonu těla na míse. Pravda, některé z nich by člověka kolikrát ani nenapadly, ale kultura a vynalézavost zkrátka neznají mezí. Například posed na takových tureckých záchodech je podle všeho velmi prospěšný.

Dědictví starých dob a westernů

Prosté dřepění se dnes zachovává hlavně u oněch tureckých toalet, protože tam moc jiných možností není. Zdravotně jde podle mnoha studií o asi nejlepší polohu pro konání tělesné potřeby, protože střeva jsou pod správným úhlem i tlakem. Samozřejmě je tato pozice obtížně proveditelná na západě. Evropské a další toalety jsou totiž vyrobeny tak, aby na nich uživatelé seděli přímo hýžděmi, nikoli aby dřepěli na jejich okraji.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na druhé straně sezení s lehkým náklonem dopředu je v evropském kontextu už mnohem běžnější. Jenže kvalita tohoto sezení a jeho dopad na zdraví závisí hlavně na úhlu náklonu těla. Ať už je sed proveden jakkoli, existuje něco jako správná střevní pozice. Při náklonu dopředu je ideální natáhnout se více a položit si lokty na kolena. V této pozici je totiž možné dosáhnout i během sezení stejného úhlu jako u podřepu. A právě konkrétní úhel je pro střeva klíčový.

Západní varianty

Sednout si normálně a naklonit se dozadu, takže se zády opíráte o nádržku s vodou, je asi nejpohodlnější pozice, jakou lze na toaletě zaujmout. Jenže to není moc přínosné pro naše zažívání, ani pro naše záda. V tomto úhlu se budete setkávat s nutností mnohem většího úsilí na to, co by jinak šlo poměrně snadno. Pamatujte, že toaleta je místo, kde je důležité poskytnout kvalitní podmínky střevu, nikoli sobě samým.

iZdroj fotografie: Pixabay

Někomu může vyhovovat posadit se obráceně a opřít se právě o nádržku. V první řadě ovšem tato poloha zabraňuje potřebnému náklonu. A k tomu jde dost možná o jednu z nejkrkolomnějších pozic, jaké lze na toaletě zaujmout. Tento prapodivný posed může také člověka donutit zůstat na toaletě mnohem déle, a nakonec ještě dostane křeče. Ani jedno z toho není moc příjemné a dlouhodobě si lze zadělat i na další problémy.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články