Test rychlého myšlení: Přesuňte 3 zápalky z obrázku, aby vzniklo slovo. Jestli uspějete, patříte mezi 12 % nejchytřejších lidí ČR

Otestujte své IQ a schopnost logického uvažování a přesuňte tři zápalky tak, aby vám na obrázku vzniklo slovo. Musíte to však stihnout dříve, než vám vyprší časový limit 10 vteřin.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek pro VědaŽivě
                   

Tato logická hádanka ověří nejen vaši logiku, ale i obecné vědomosti. Abyste ji úspěšně splnili, přesuňte tři zápalky a vytvořte slovo (jen pozor, jde o slovo v angličtině). Zapojte své kritické myšlení a popusťte uzdu fantazii. Jedině tak dokážete tento úkol vyřešit. Prohlédněte si pozorně obrázek se sirkami a zjistěte, které tři zápalky zvolit a kam je nutné je přesunout. Zapněte stopky a neváhejte se pustit do pátrání.

Přínos logických hádanek

Podobné testy a úkoly jsou velmi oblíbenou formou, jak můžete otestovat některé své rozumové schopnosti a dovednosti. Velmi snadno tak zjistíte, jak funguje vaše logika, kognitivní a kritické myšlení. A také jestli dokážete nacházet i originální řešení. Pomocí stanoveného časového limitu navíc otestujete, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod tlakem. Někteří jsou díky tomu ještě efektivnější, jiní začnou panikařit a úkol nesplní.

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek pro VědaŽivě

K čemu se hádanky využívají

Původně byly různé optické klamy, iluze, hádanky a hlavolamy využívány především ve školství nebo zdravotnictví. Tímto nástrojem učitelé testují dovednosti svých studentů a lékaři pomocí těchto metod rehabilitují mozek pacienta po těžkém úrazu nebo vážné nemoci. V dnešní době si však získaly značnou oblibu také na sociálních sítích jako forma zábavy a trávení volného času. Nezřídka se s nimi však setkáte i u výběrového řízení.

Tréninkem k dokonalosti

Stejně jako jiné dovednosti, i tyto můžete poměrně snadno postupem času vylepšit. Stačí věnovat pár minut denně provádění podobných úkolů a cvičení. Za pár dnů pro vás bude jejich řešení hračka. Navíc tak může dojít ke snížení hladiny vašeho stresu, zmírnění úzkostných stavů nebo depresí. Pocítíte vyšší sebevědomí a nabyté schopnosti využijete v pracovním i osobním životě.

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek pro VědaŽivě

Které sirky a jak přesunout

Pokud se vám podařilo tento úkol splnit, vznikl vám na obrázku nápis ,,SEOUL”, což je anglicky Soul (hlavní město Jižní Koreje). Na obrázku přesně vidíte, které tři sirky je třeba z obrazce odebrat, abyste vytvořili poslední písmeno L. Jestli se vám tímto testem projít nepodařilo, nevěšte hlavu a rovnou se pusťte do dalšího. Cvičení dělá mistra a za chvíli z vás bude hotový profík.

Jak rychle se vám podařilo tento úkol vyřešit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články