Na tomto obrázku se ukrývají 4 tváře, málokdo je však dokáže najít. Zkuste to, třeba se zařadíte mezi vyvolené

Tento obrázkový test důkladně ověří vaše pozorovací a analytické schopnosti. Prohlédněte si pozorně ženu stojící u fontány a najděte na obrázku 4 další tváře.

i Zdroj fotografie: Scommesse
                   

Obrázkové testy jsou skvělým a oblíbeným způsobem, jak vyzkoušet své schopnosti a logické uvažování a zkrátit si dlouhé chvíle nebo využít volný čas něčím prospěšným. Jejich pravidelným tréninkem stimulujete mozek, čímž dochází ke zlepšování kognitivních funkcí i paměti. Navíc předejdete její případné ztrátě v pozdějších letech. Pusťte se do hledání čtyř tváří.

Výhody obrázkových testů

Velmi pozitivně optické iluze, klamy, hádanky a hlavolamy působí nejen na fungování vašeho mozku, ale i vaši duševní pohodu a celkové mentální zdraví. Stačí pár minut těchto cvičení a zaručeně tím snížíte úroveň stresu, úzkostí i depresí. Naopak dochází ke zvýšení sebevědomí, schopnosti soustředit se a všímat si i těch nejmenších detailů, což využijete jak ve svém pracovním, tak osobním životě.

Najděte na obrázku chybu a otestujte si tak svůj cit pro logiku. Tento rébus prý dovede vyřešit pouze 1 člověk z 5

Jak vznikají obrázkové testy

Existuje několik druhů těchto cvičení, které se mohou lišit jak způsobem provedení, tak úkolem, který vám předkládají. Některé využívají geometrické tvary a kontrastní barvy, aby navodily způsob pohybu nebo daný předmět zvětšily, zmenšily či skryly. Jiné jsou nakresleny a lze je interpretovat různými způsoby, což pak vypovídá o tom, jak vnímáte prožívanou realitu a na základě jakých principů ji vyhodnocujete.

iZdroj fotografie: Scommesse

Najděte čtyři tváře

V tomto konkrétním případě se jedná o nakreslený obrázek ženy, který v sobě ukrývá čtyři další lidské tváře. Vaším úkolem je všechny v co nejkratším časovém úseku najít, aniž byste se dříve museli podívat na správné řešení. Prohlédněte si pozorně každičký detail a nenechte se zmást různými iluzemi. Pokud si chcete hledání ještě ztížit, stanovte si určitý časový limit.

Kde se tváře nachází

Jestli jste dokázali najít všechny čtyři tváře, pak jsou vaše pozorovací schopnosti opravdu jedinečné. Dokázali jste překonat všechny překážky a nakonec najít správné řešení. Ve skutečnosti jsou všechny tváře součástí fontány a jejího nejbližšího okolí. V případě, že jste je najít nedokázali, dejte se rovnou do dalšího cvičení a zapracujte na svých dovednostech. Každým dnem pro vás bude jejich řešení mnohem jednodušší.

iZdroj fotografie: Scommesse

Jak rychle se podařilo najít všechny tváře vám?

Zdroj: Scommesse
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články