Test kvality zraku: Úkolem je najít chybu, u 23 % lidí odhalil tento test oční vadu

Většina populace hodnotí zrak jako nejdůležitější ze všech smyslů. Roli v tom hraje hlavně skutečnost, že skrze něj získáváme 80 % veškerých okolních podnětů.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Ačkoli je to nepochybně nepříjemné, změny v kvalitě a výkonu našeho zraku jsou s přibývajícím věkem naprosto přirozené. Naše tělo se zkrátka opotřebovává a oko není výjimka. V souvislosti s věkem a životním stylem se také nevyhnutelně mění naše potřeby a návyky. Není bohužel možné zabránit genetickým vadám a predispozicím k chorobám. Dodržení určitých pravidel však slouží jako prevence potíží, které se mohou v pozdějším věku objevit. Na co si tedy dát pozor?

Problémy možné už od dětství

Faktem je, že problémy se zrakem nejsou jen věcí dospělosti, mnoho z nich se objevuje i ve velmi raném věku. Bohužel vlivem absence řeči nebo vědomí malého dítěte se na ně dlouho nepřijde. Léčba tudíž není zahájena včas, může tak jít o nevratný problém. Proto je potřeba, aby rodiče oči svých potomků bedlivě sledovali a také o tom s dětmi pravidelně mluvili. Jednoduchý test zraku vám nabízí i dnešní rébus. V něm je třeba najít číslo 7 do 15 sekund. Zvládnete to?

iZdroj fotografie: Barletta Web

Nejčastějšími potížemi u dětí jsou myopie neboli krátkozrakost, kdy jsou rozostřeny vzdálené objekty. Nebo na druhé straně hypermetropie, dalekozrakost, kdy jsou problémem naopak věci velmi blízké. Stejně tak tu existuje syndrom líného oka stojící často za šilháním. Je-li ovšem včas odhalen, lze ho poměrně snadno odstranit. Zrak dítěte ovlivňuje chování, a hlavně soustředění. Je tak prvním kritickým faktorem pro zvládnutí školních povinností.

Dokážete do 10 sekund najít písmeno, které do obrázku nezapadá? Podle očařů to dokáží jen lidé s orlím zrakem

Vlastní pozornost je základ

Někteří vyučující sice provádí testy, které mohou problémy odhalit také, důležitá je však obecná pozornost rodičů a také pravidelné kontroly u lékaře. V pozdějším věku, a hlavně po dosažení plnoletosti už nikdo pravidelné kontroly neordinuje. Jsou jen součástí zkoušek například pro zbrojní průkaz, řidičské oprávnění a další důležité dokumenty. Pravidelná návštěva lékaře i při absenci problémů je ovšem základem. Jestli ještě tápete, tady je řešení rébusu.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Jedním z civilizačních problémů digitálního věku je také tzv. syndrom suchého oka. Jde o zarudnutí v důsledku dlouhého sledování monitoru prakticky bez mrknutí. Pokud vám tento test s hledáním odlišného čísla činil potíže, můžete své pozorovací schopnosti zkusit vytrénovat pomocí podobných hádanek či rébusů.

Jak jste si vedli?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články