Pokud to nezvládnete do 30 sekund, měli byste se stydět. Schovaného pštrosa na obrázku musí najít každý, kdo má alespoň 100 IQ

Na obrázku s kachnami se skrývá vetřelec. Pokuste se najít schovaného pštrosa do 12 vteřin a zapište se do skupiny pouhých 2 % lidí, kteří tuto výzvu dokázali splnit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ne vždy jsou věci tak, jak se na první pohled zdají. Optické iluze jsou toho důkazem. Často testují lidský mozek a mysl zábavným, ale náročným způsobem. Pokud si myslíte, že máte vysoké IQ, otestujte se. Dokážete najít na uvedené ilustraci skrývajícího se pštrosa do 12 vteřin? Pouze 2 % lidí prošly tímto testem v podobě optické hádanky.

Optická iluze pro testování IQ

Optické iluze jsou typicky mysl ohýbající, tvarově měnící reprezentace předmětu, malby nebo osoby, které zpochybňují mozkové vnímání reality. Existují různé typy optických iluzí, jmenovitě fyzické, fyziologické a kognitivní iluze jsou některé z nich. Lidský mozek může vidět předměty nebo obrazy odlišně v závislosti na úhlu, ze kterého se na něj dívá. Tyto optické iluze se často objevují v psychoanalytických testech.

Najděte pštrosa mezi kachnami

Teď je pro vás výzvou najít skrytého pštrosa mezi kachnami. Čím náročnější a matoucí hádanky dokončíte, tím chytřejší jste a budete. Optické iluze vždy odhalí úžasné věci o tom, jak váš mozek funguje. Určité kombinace barev, světla a vzorů mohou oklamat vaši mysl, abyste viděli něco, co ve skutečnosti na obrázku není.

Psychologický test: Počet zvířat, která najdete na tomto obrázku, prozradí děsivé skutečnosti o vaší osobnosti

Pouze 2 % lidí dokážou v této optické iluzi uspět

Tato optická iluze je velice složitá a náročná. Pouze 2 % lidí zvládnou v tomto testu přesně rozpoznat skrytého pštrosa, ještě ke všemu do 12 vteřin. Pečlivě se podívejte na obrázek a pokuste se najít pštrosa skrytého v optické hádance a ujistěte se, že patříte do této významné skupiny lidí. Pokud si myslíte, že jste našli správné řešení, ověřte si to na následujícím obrázku.

Pokud jste na fotografii nenašli schovaného pštrosa, nebuďte ve stresu. Někdy se váš mozek může nechat zmást a mít potíže s vyhodnocením signálů z očí kvůli vnímání nebo úhlu pohledu vašeho zraku. Pokud jste zahlédli skrytého pštrosa na obrázku na první pokus a v časovém limitu, jste skutečný génius. Jestli vás tato vizuální výzva bavila, neváhejte vyzkoušet další podobné úkoly.

Jak dlouho vám trvalo skrytého pštrosa najít?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články