Je váš zrak stále 100 % funkční? Tento test okamžitě odhalí, na čem jste. Najděte skryté číslo do 5 vteřin

Vyšetření očí má většinou na starosti oční lékař, avšak i tento test vám může odhalit oční vadu, o které jste třeba zatím nevěděli.

čísla zrnitý obrázek test i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Pokud máte pocit, že vaše oči neslouží jako kdysi, je v dnešní době možné si nechat přeměřit dioptrie i v optice a podle výsledku si zvolit brýle nebo kontaktní čočky. V případě, že nestačí návštěva optiky, jistě pomůže návštěva očního lékaře. Jsou však i jedinci, kteří si zhoršení zraku nepřipouštějí a návštěvu takového zařízení odkládají. Nyní se stačí podívat na obrázek. Číslo, které uvidíte, odhalí, zda trpíte oční vadou a případně jakou.

Jednoduchý oční test

Test, který nedávno koloval na sociálních sítích, je zcela jednoduchý, avšak může být i prospěšný. Na zrnitém černobílém podkladu se ukrývá číslo. Fígl je v tom, že ne každý uvidí stejnou kombinaci čtyř čísel. A právě kombinace, kterou spatříte, dokáže odhalit, zda vůbec trpíte oční vadou, případně jakou. Test může být prospěšný v případě, že o žádném problému dosud nevíte, ale cítíte, že váš zrak není, co býval.

Test ptáci náhled

Vizuální puzzle test: Spatří vaše oči odlišného ptáka za 10 sekund? Pokud ano, fungují dle norem

Institut National Eye ve Spojených státech publikoval studii se závěrem, že většina lidí trpí nějakými problémy se zrakem, aniž by o tom věděli. Obrázek se skrytou kombinací čísel tak může být skvělou alternativou k identifikaci těchto problémů. Navíc si zrakový test můžete udělat sami a v pohodlí domova. Stačí se zadívat na obrázek a zjistit, jaká čísla vidíte.

zrnitost čísla iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Kombinace čísel

Kombinace, kterou vidíte na obrázku, vám pomůže odhalit, zda máte nějakou z očních vad, či nikoliv. První kombinace čísel je 3246. Tato čísla odhalují, že pravděpodobně trpíte krátkozrakostí a astigmatismem, což je asymetrické zakřivení rohovky. To znemožňuje rozeznávat drobné detaily a snižuje se i zraková ostrost.

Kombinace 3240 poukazuje pouze na astigmatismus. Lidé často ani neví, že jde o zrakovou vadu, správné brýle však ukáží rozdíl mezi tím, jak vidíte a jak byste vidět měli. Další z kombinací je číslo 1246. Kdo uviděl toto číslo, trpí pravděpodobně krátkozrakostí. A poslední možná viditelná kombinace je 1240. Pokud jste na obrázku viděli toto číslo, je čas se radovat. Vaše oči jsou v naprostém pořádku.

Jaké číslo jste viděli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články