Víme, co si o vás lidé myslí: Tento test má přesnost 99,7 %, stačí si zapamatovat, čeho jste si na obrázku všimli první

První dojem uděláme málokdy úmyslně, jeho napravení či změna je však ještě těžší. Jedna z optických iluzí dovede odhalit, jak vás lidé vnímají tzv. na první dobrou.

i Zdroj fotografie: Jagran Josh
                   

Dnešní optická iluze vám napoví, jak vás lidé reálně vnímají. Tyto druhy obrázků jsou obecně navrženy tak, aby zmátly náš mozek a vnímání. V populární kultuře jde o častý a celkem jednoduchý test lidské inteligence. Krom toho dovedou být obecně velmi zábavné a současně i poučné. Někdy nám totiž pomáhají proniknout až do hlubin lidského vnímání i nejtajnějších myšlenek. To také vyjevuje přesný profil člověka podle toho, co na obrázku spatří jako první.

Vrstvy, které odhalují

Tyto obrazy obvykle skrývají hned několik vrstev, které odhalují odlišnosti mezi lidmi. K tomu dochází na základě toho, co kdo vidí na obrázku jako první určitý prvek. Je to ovšem i dobrý „měřák“ vlastní osobnosti. Teprve s dostatečnou znalostí sebe sama začne totiž člověk kolikrát stejně dobře poznávat i ostatní. Stejně tak jako vlastní vývoj.

Lev, nebo strom? Co bude první?

Na této kresbě vidí někteří lidé jako první lvy, jiní zase několik stromů. Skutečně pečliví pozorovatelé mají třetí možnost, tedy lví tvář v koruně stromů. Na základě zcela prvního vjemu se dají odvodit velmi zajímavé detaily lidského vnímání. Především to, jak vás budou neznámí lidé vnímat během prvního setkání.

iZdroj fotografie: Jagran Josh

Strom

Pokud jste jako první viděli na obrázku strom, pak jako člověk obecně preferujete samotu. Vaše představa dokonale stráveného času je, když se o samotě věnujete tomu, co máte nejraději. Vypadá to, že vztahy s ostatními vás příliš nezajímají ani s nimi nepotřebujete trávit příliš mnoho času. Chcete být prostě doma, nicméně to neznamená, že byste k okolí byli nějak hrubí. Ve vašem způsobu odmítání družení je určitý stupeň celkové zdvořilosti.

Lev

Jestli vaši pozornost upoutal hned napoprvé lev, jste osoba, která nenávidí tlachání. Současně se cítíte nervózní tehdy, když se máte setkat s novými lidmi. Vás totiž drží při životě a nabíjí energií opravdu hluboká konverzace. Obvykle proto ostatním připadáte chladní až téměř nepřátelští, hlavně na první pohled. Jakmile však někdo investuje trochu energie do toho poznat vás lépe, jsou pro něj vaše vnitřní pocity za chladnou maskou mnohdy překvapení.

Jste totiž vřelý člověk, který se velmi pečlivě stará o ty, na kterých mu skutečně záleží. Máte také ambice a toužíte po celkově spokojeném životě, ke kterému se nakonec dostanete. Jen pokračujte v tom, co děláte už teď.

Co jste viděli jako první vy?

Zdroj: JagranJosh
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články