Poprvé v historii se narodilo dítě se 3 penisy. Jde o první zachycený případ, média po celém světě šílí

Dítě narozené v Iráku je prvním historickým případem člověka s třemi penisy. Zaznamenaný případ rozbouřil vody mediálního zájmu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jedná se o opravdu neobvyklý výskyt nadpočetnosti, tedy zmnožení určité partie lidského těla. Tento případ je extrémem v extrému a okamžitě začal zajímat lékařskou obec. Jde totiž o vůbec první případ triphallu, tedy trojitého penisu. Existuje mužská porucha zvaná diphallus, tedy narození s dvojitým penisem. Ovšem i to je velká rarita a zachycen byl pouze jediný případ, kdy byly oba penisy plně funkční.

První případ v historii

Nadpočetnost penisů je obecně extrémně vzácná. První zaznamenaný případ popsal v roce 1609 švýcarský fyzik Jacob Wecker. A v celé lékařské literatuře je zachyceno jen asi sto případů této odchylky. Duplikace penisu se objevuje jednou za 5–6 milionů porodů, uvádí zpráva publikovaná v Mezinárodním zpravodaji pro chirurgii. Trojitý penis je proto skutečnou raritou i v rámci této anomálie.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Chirurgové byli na dítě upozorněni asi 3 měsíce po jeho narození. Rodiče si tehdy všimli otoků na jeho šourku spolu s malými výrůstky, které připomínaly penisy. Podrobnější prohlídka odhalila hydrokélu a dva další penisy. Jeden vyrůstal z kořene původního, druhý se nacházel přímo pod šourkem. V takových případech se velmi zvažuje nejen zdravotní stav pacienta. Další stránkou rozhodování jsou etické ohledy a dopady na budoucnost jedince.

Konzultace napříč lékařskou obcí

Po podrobné diskusi s mnoha zdravotními experty podstoupilo dítě operaci. Během té byla odstraněna jak zmíněná hydrokéla – tedy nahromadění tekutiny kolem varlete –, tak i oba přebývající penisy. Tento druh chirurgické operace vyžaduje značnou specializaci, protože každý případ je zcela jedinečný. Nejde totiž jen o odstranění „přebytků“, ale o funkční rekonstrukci močové trubice. Zákrok byl úspěšný a ani po roce se u dítěte neprojevily další komplikace.

iZdroj fotografie: Pixabay

Je ovšem smutným faktem, že jedinci s podobnými defekty mají sklon ke kratšímu životu. Proto je potřeba provést ještě pozdější vyšetření – konkrétně v pubertě a před svatbou. Navzdory všemu se ale nezdá, že by toto dítě trápily jakékoli další problémy. Zatím vypadá vše nadějně a chlapce nejspíš čeká normální a spokojený život. Jeden případ dvojitého penisu svého majitele docela proslavil, tak schválně, co vyvede tenhle.

Zdroj: IFLScience

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články