Výzkumy zjistily, který typ mužské postavy je pro ženy nejpřitažlivější. Výsledek je víc než překvapivý

Ženy obecně více preferují muže s atletickou postavou. Vypracované břicho a velké svaly však nejsou to nejdůležitější.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Často se říká, že nejvíce záleží na tom, jaký je člověk uvnitř, že? Dost možná. Ale buďme k sobě pro jednou opravdu upřímní. Čas od času bychom všichni chtěli, aby po nás někdo zatoužil a my měli pocit, že jsme opravdu chtěni. Přijít však na to, co ženy u mužů vlastně hledají, není snadné. Nebo tak tomu alespoň bylo doposud. Podle údajů shromážděných ve studii Shannon K. Carter bylo zjištěno, jaké typy těl shledávají ženy nejatraktivnější. Zjistěte, zda patříte mezi ty vyvolené.

Vypracované břicho není nejdůležitější

I když asi žádná žena nepohrdne pevným a svalnatým trupem, překvapivě to není to první, co upoutá jejich pozornost. Daleko důležitější jsou podle dotázaných žen široká ramena a vypracované ruce, protože zdůrazňují mužnost a sílu, díky čemuž se obdivovatelky cítí více žensky. Čím širší ramena, tím užší se jeví trup, a postava tak působí více atleticky. Obrácený trojúhelník, jak se tento tělní typ označuje, je u žen velice oblíbený.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Výška je i v dnešní době důležitá

Máte pod metr osmdesát? Pak vás asi moc nepotěšíme. Jak se ukázalo ve výzkumu, ženy stále preferují muže, kteří se vyznačují vyšší postavou. Jestli je to z toho důvodu, že se cítí bezpečně, více chráněny či ženštěji, není úplně jasné. Většina žen však uvedla, že opravdu preferují muže s výškou nad metr osmdesát.

I ženy umí ocenit pěkné pozadí

Je tomu opravdu tak, nejen muži se otáčí za pěkným zadečkem. Více než polovina žen uvedla, že pěkné pozadí je při volbě ideálního mužského těla klíčové. Nic se však nemá přehánět. Většina žen totiž svou odpověď doplnila také o informaci, že příliš vypracované pozadí je stejně neatraktivní jako to, kterého si člověk sotva všimne. Nejlepší tedy bude držet se na zlaté střední cestě.

Dokonalý muž

Jak tedy ve výsledku vypadá takový dokonalý muž? Možná vás to překvapí, a dokonce vám to dodá odvahu. Nejedná se totiž o svalovce, jako je například Dwayne Johnson. Většina žen by místo hory svalů volila spíše muže „taťkovského typu“ s výškou přes metr osmdesát a širokými rameny, jako je například herec Gerard Butler či miláček Leonardo DiCaprio. Dost možná právě hollywoodské hvězdy mohou za vzestup v oblibě tohoto typu postavy, jelikož ji prostě umí nosit.

I když nemůžeme změnit barvu svých očí či naši výšku, na většině věcí se pracovat dá. Pokud tedy nejste se svou postavou spokojeni, možná je na čase s tím něco udělat. Ať už je vaše postava jakákoliv, nejdůležitější je cítit se dobře ve vlastní kůži. Sebevědomí muži jsou totiž obvykle ti nejatraktivnější.

Jste se svou postavou spokojeni, nebo byste chtěli něco zdokonalit?

Zdroj: IFLScience

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články