Najít včelu na louce dokáže do 10 sekund jen 0,74 % lidí: Zařadíte se mezi jedince, kterým tato optická výzva nedělá problém?

Prohlédněte si pozorně obrázek louky se zvířátky a pokuste se mezi žlutými květinami a motýly najít jedinou včelku. Téměř nikdo to nedokáže dříve, než mu vyprší stanovený čas.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Obrázkové testy jsou mezi lidmi čím dál oblíbenější a díky sociálním sítím a internetu jejich popularita neustále roste. Navíc se do jejich řešení zapojují lidé z celého světa, což umožňuje porovnávat své dovednosti i dosažené výsledky. Kromě toho jsou skvělým způsobem, jak strávit svůj volný čas užitečnou činností, kterou sami sobě výrazně prospějete. A právě proto vznikla tato optická výzva.

V čem spočívá přínos obrázkových testů

Optické iluze, hlavolamy i hádanky působí jako výborné stimulátory mozku, což má za následek rozvoj jeho kognitivních funkcí. Postupně dochází taky k zlepšení paměti, kritického a kreativního myšlení i fantazie. Stačí těmto úkolům věnovat jen pár minut denně a postupně pro vás jejich řešení bude čím dál jednodušší a rychlejší. Nabyté dovednosti pak uplatníte nejen v osobním, ale i pracovním životě.

čísla test všímavosti

Jen lidé se zdravým zrakem dokáží vyřešit tuto optickou hádanku za 15 sekund. Dokážete najít odlišné číslo od ostatních v číselné řadě?

K čemu je dobrá optická výzva

Nejčastěji jsou používány ve vzdělávání, kde jsou součástí IQ a jiných vědomostních a logických testů. Uplatnění však mají také ve zdravotnictví, kde se používají především v psychologii nebo při rehabilitacích po těžkém úrazu a onemocnění mozku. Některé firmy je využívají při výběrových řízeních, aby si usnadnily výběr vhodného kandidáta pro nabízené pracovní místo.

iZdroj fotografie: Wepress News

Optická výzva se včelou

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem ve změti zvířátek, květin a motýlů najít jedinou včelu, která si mezi nimi spokojeně poletuje. Aby pro vás však bylo jeho řešení ještě těžší, máte pro úspěšné splnění stanovený jen velmi krátký časový limit 5 vteřin. Díky němu tak na vlastní kůži otestujete, jak dobře nebo špatně dokážete pracovat pod vnějším tlakem.

Kde se včela nachází

Pokud se vám podařilo malou včelku najít, pak patříte mezi opravdu bystré a nadané pozorovatele. Ve skutečnosti se nachází vpravo od mývala. V případě, že vám tento test zabral více času nebo jste včelu nedokázali vůbec najít, pak se rovnou pusťte do dalšího cvičení a začněte na svých schopnostech a dovednostech pravidelně pracovat. Za pár dní už poznáte rozdíl v rychlosti i jednoduchosti dalších řešení.

iZdroj fotografie: Wepress News

Jak rychle se podařilo najít včelu na obrázku vám?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články