Nejpřesnější test kvality zraku: Kdo nenajde 3 rozdíly do 20 sekund, měl by kontaktovat očního lékaře

Zjistěte, jak jsou na tom vaše pozorovací a analytické schopnosti, a zkuste najít na obrázku tři rozdíly dříve, než vám pro tento úkol vyprší stanovený časový limit.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Obrázkové hádanky jsou zábavným způsobem, jak ověřit fungování lidského mozku, a navíc otestovat některé své schopnosti. Ať už je pro vás jejich řešení snadné, nebo obtížné, jejich pravidelným procvičováním se z vás brzy může stát opravdový mistr. Prohlédněte si pozorně obrázek slona a pusťte se do hledání odlišností, než vám vyprší čas.

Využití obrázkových hádanek

Optické klamy, iluze, hádanky a hlavolamy jsou vynikajícím prostředkem, jak si zkrátit dlouhé chvíle a zároveň udělat pro sebe něco prospěšného. Často se používají jako součást IQ testů nebo jiných zkoušek ve vzdělávání. Důležitou roli hrají také ve zdravotnictví, kde jsou využívány zejména v psychologii a při rehabilitacích mozku. Nezřídka se s nimi můžete setkat i při výběrových řízeních.

Optická hádanka pro dnešní den: V zoo se ztratila opice, najít ji do 10 sekund zvládne jen opravdu pozorný člověk

Přínos obrázkových hádanek

Stačí pár minut denně a pocítíte rozdíl na svých schopnostech, ale i duševní pohodě. Pravidelným tréninkem z vás postupně bude nejen lepší pozorovatel a analytik, ale také si budete více všímat i drobných detailů. Mimo jiné dochází ke snižování hladiny stresu, míry úzkostí nebo depresí. Získané dovednosti tak snadno uplatníte v osobním i pracovním životě, a ještě upevníte své mentální zdraví.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Přestože na první pohled mohou obrázky se slonem vypadat naprosto totožně, odlišují je tři nepatrné rozdíly. Vaším úkolem je v tomto případě všechny rozdíly rozpoznat dříve, než vám vyprší stanovený časový limit 20 vteřin. Díky tomu si navíc na vlastní kůži ověříte, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod tlakem a nakolik je tím ovlivněn váš výkon.

Kde se rozdíly nachází

Jestli se vám podařilo všechny rozdíly včas najít, pak máte opravdu bystrou mysl a jste velice vnímaví. Pokud vám hledání zabralo více času nebo hledáte marně, podívejte se pozorně na tyto části obrázku. První rozdíl se nachází nad slonem mírně vlevo a je jím chybějící planetka. Dalším rozdílem jsou chybějící čáry vedle jeho pravé nohy a posledním je kus chybějícího pravého klu. Dejte se rovnou do dalšího úkolu a zapracujte na svých dovednostech.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Jak rychle se vám podařilo najít tři rozdíly?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články