Optická hádanka pro dnešní den: V zoo se ztratila opice, najít ji do 10 sekund zvládne jen opravdu pozorný člověk

Zoologické zahrady jsou skvělým místem na rodinný výlet nebo rande. Kolem to žije, je stále na co se dívat a zvířata jsou na vás většinou také zvědavá. Prostě příjemné prostředí.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Zoo Maruyama v Japonsku se v letech 2010–2014 neúspěšně snažila rozmnožit hyeny. Nakonec chovatelé zjistili, že jde o dva samce. Když vypukla 2. světová válka, vybila londýnská zoo všechna jedovatá zvířata ve fondu. Bylo to pro případ, že by se zařízení stalo terčem bombardování a zvířata utekla mezi populaci. Kruté, ovšem pochopitelné. Jaké další zajímavé příběhy a okolnosti skrývají tato území zábavy a zvířat?

Vyšetřování, statečný pes a boxerova nabídka

Boxer Mike Tyson kdysi nabídl jednomu chovateli 10 000 dolarů (235 000 Kč). Mělo se jednat o otevření klece, aby Tyson mohl „sejmout starou gorilu“. Jeho nabídka však byla razantně odmítnuta. Teď si pozorně prohlédněte obrázek rodiny krmící žirafy. Najdete ztracenou opici?

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Moč psa hřivnatého má velmi jasně rozlišitelný zápach – připomíná trochu konopí. Látka odpovědná za tuto vůni je pravděpodobně pyrazin, který se vyskytuje i v rostlinách marihuany. V zoo v Roterdamu tento zápach jednou spustil policejní pátrání, při kterém jednotka hledala konzumenty či prodejce marihuany.

Mazlíci jako vstupné a francouzský žertík

Během 18. století byla cena za vstup do zoo v Anglii 3 půlpence. Případně kočka nebo pes či kterékoliv jiné domácí zvíře dostatečného vzrůstu, s nímž by bylo možné nakrmit lvy.

V roce 2004 bylo z pařížské zoo posláno do anglických národních parků 19 paviánů guinejských. Problém paviánů ovšem byl, že nerozuměli angličtině, ale za to na jedničku zvládali francouzské příkazy. Angličtí pracovníci tak byli donuceni naučit se francouzsky, ač jen pár povelů. Vtipná metoda.

Statečný pes, neustálé páření opic

V roce 1987 se vyznamenal Gabi, německý ovčák, který byl na stráži v zoo v Bělehradu. Pes porazil uprchlého jaguára a zachránil tak život pracovníkovi ostrahy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jedni z našich nejbližších příbuzných primátů jsou bonobové, které si zapamatuje každý. V zoo je totiž prakticky nikdy nenajdete, neboť se spolu téměř neustále páří – pohlavně i orálně. Nezáleží přitom na jejich pohlaví ani věku. Je to pro ně součást pozdravu, komunikace, usmiřování i dalších společenských transakcí.

Pronájmy pandy a sloní výchova

Čína si zachovává vlastnictví všech pand velkých napříč světem. Ty jsou selektivně pronajímány dalším zemím. Poplatek je obvykle 1 milion dolarů (25 milionů Kč) za rok. Tyto finance jdou na čínské konzervační aktivity. Pronájem zvířat se obvykle uzavírá na 10 let s možností prodloužení. Teď ale k řešení optického rébusu. Podívali jste se pořádně do košíků vedle žiraf?

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Během 2. světové války vyhladověli cvičení sloni v Tokiu k smrti. Během tohoto utrpení nadále prováděli své kousky v marné snaze dostat nějaké jídlo. To ovšem neplatí o přátelském slonu indickém jménem Chendra. V oregonské zoo se po ránu rád prochází s chovateli a zdraví další zvířata. Jeho ošetřovatelé tvrdí, že má nejraději při těchto procházkách lachtany.

Jakou výzvou pro vás tento rébus byl?

Zdroj: Depor
Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články