Najít 3 rozdíly na tomto obrázku není žádná hračka: Dokazuje to i statistika – do 20 sekund to zvládlo jen 7 % lidí

Otestujte své pozorovací schopnosti a citlivost na detail a pokuste se na obrázcích najít tři rozdíly, které je vzájemně odlišují. Stihnout to však musíte dříve, než vám vyprší čas.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V tomto obrázkovém testu uspějí jen ti nejinteligentnější a nejvšímavější lidé. Přestože se na první pohled zdají oba obrázky naprosto identické, ve skutečnosti je odlišují tři nepatrné rozdíly. Na jejich nalezení máte jen velmi krátký časový limit. Abyste byli při jejich hledání úspěšní, musí se vám to podařit dříve, než vám uplyne stanovený časový limit 20 vteřin. Na vlastní kůži si tak otestujete, jak zvládáte pracovat pod tlakem.

Co je hlavolam

Jedná se o jeden z druhů hádanek, jejichž celková popularita neustále roste díky internetu a sociálním sítím. Díky tomu se do jejich řešení mohou zapojit lidé z celého světa, vzájemně se přitom podporovat, soupeřit nebo porovnávat dosažené výsledky. Skvělé jsou také při testování IQ a dalších dovedností i funkcí mozku. Jejich pravidelné procvičování navíc může mít velmi pozitivní vliv na vaši duševní rovnováhu a mentální zdraví.

Je libo optickou iluzi k prověření vaší pozornosti? Pokud dovedete na fotce najít skrytého ptáka za 7 sekund, jste fakt dobří

Jak vyřešit obrázkový test

Abyste mohli optickou iluzi, klam nebo hlavolam vyřešit, musíte ze všeho nejdříve zcela porozumět danému zadání. Hra se slovy nebo nepřesné informace vás mohou zmást a ve výsledku připravit o drahocenný čas. V případě potřeby si proto zadání rozdělte do několika částí. Dále použijte svou logiku i kreativní myšlení. Často je potřeba podívat se na problematiku z různých úhlů pohledu nebo se nebát jít nad rámec běžného uvažování.

Najděte tři rozdíly

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem na dvou podobných obrázcích najít tři konkrétní rozdíly, které je odlišují. Kromě velkého množství detailů a barev vám však celé hledání ztíží i rychle ubíhající časový limit, který máte stanovený na pouhých 20 vteřin. Zatímco někteří lidé mohou být pod tlakem efektivnější a rychlejší, jiní naopak pod stresem zpanikaří a nedokáží se na hledání řešení vůbec soustředit. Zjistěte, jak vy sami dokážete v takové situaci pracovat.

Kde se rozdíly nachází

Pokud se vám podařilo všechny tři rozdíly najít, pak patříte mezi velmi bystré a pozorné pozorovatele, kterým jen tak něco neunikne. První rozdíl spočívá v odlišné velikosti prvního okna zleva. Druhý pak ve velikosti podpěrky víka klavíru a třetím rozdílem je chybějící rostlina v pravém dolním rohu. V případě, že se vám všechny rozdíly nepodařilo najít včas nebo vůbec, pak se dejte rovnou do dalšího cvičení.

Jak rychle se podařilo najít všechny tři rozdíly na obrázku vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články