Je libo optickou iluzi k prověření vaší pozornosti? Pokud dovedete na fotce najít skrytého ptáka za 7 sekund, jste fakt dobří

Soutěžení v rébusech a hádankách se stalo v posledních letech hlavně na internetu trendem. Najít ptáka ukrytého mezi kameny ale nebude snadné.

i Zdroj fotografie: JagranJosh
                   

Nakonec je vždycky zábava si tímto způsobem testovat svoje znalosti nebo ostrost postřehu. Soutěžení máme v povaze od úsvitu času, jen se mění nástroje. Ale dokázat si, že v něčem překonáváme ostatní, to máme zkrátka v sobě. Dnešní rébus se bude týkat ptáků, kterých je na planetě více jak 9 000 druhů. Naši opeření přátelé tak obývají prakticky každý metr planety – od téměř polárních oblastí po deštné pralesy Jižní Ameriky. Co dalšího skrývají?

Když ptáci napodobují člověka

Havrani dovedou napodobit mnoho lidských zvuků. Ačkoli se ti divocí naši řeč nenaučí, havran držený v zajetí se časem „rozpovídá“. Někteří z nich jsou v tomto ohledu dokonce lepší než oblíbení papoušci. Krom samotné řeči jde také o zvuky z okolí jako splachování záchodu nebo startování motoru auta. Dnes se nám ale jeden pták schoval někde mezi kameny. Zkuste své hledání provést co nejrychleji – zvládnete to do 7 vteřin?

iZdroj fotografie: JagranJosh

Valná většina pátků také létá, výjimek je jen několik. Jde například o tučňáky, australského kiwi nebo populární pštrosy. Ti mají navíc největší oči ze všech suchozemských zvířat planety – dosahují přibližně velikosti kulečníkové koule a jsou větší než mozek tohoto zvířete. Mimochodem je velmi špatný nápad tohoto ptáka naštvat. Zaprvé jsou to vynikající běžci, zadruhé jejich kopnutí by mohl závidět leckterý filmový mistr kung-fu.

Koupel v mravencích

Kardinálovití a některé další druhy ptáků se někdy pokrývají živými nebo rozdrcenými mravenci. Vtírají si je do křídel, nebo dovolí živým, aby na ně vylezli. Vědci si stále nejsou jistí, jaký má toto ptačí chování vlastně účel. Někteří však věří, že kyselina mravenčí pomáhá ptákům zbavit se některých chorob, případně parazitů. Je to tedy taková koupel nasucho, asi jako když se v salonu necháte ožírat rybičkami. Procvičit si svůj postřeh je zábava, nemyslíte? A podařilo se vám ptáka objevit? Pokud ne, zaměřte se na levý dolní roh.

iZdroj fotografie: JagranJosh

Kachny jsou vysoce stádní zvířata, u nichž během spánku funguje jakási hlídka. Obecně mají tendenci spát s jedním okem otevřeným. Jakmile jsou ve velkém hejnu, svěří tento úkol jedné, která má „dozor“ nad přilehlým okolím. Pak ostatní varuje před predátory.

Jak moc vám dala hádanka zabrat?

Zdroj: JagranJosh
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články