Otestujte svoji pozornost a nalezněte obrázek, který se v nepatrném detailu liší od ostatních. Vynikající výsledek je do 2 vteřin

Těm nejlepším „hledačům“ se vyrovná jen malé procento lidí. Pomocí několika testů zjistíte, jak moc jste, či nejste pozorní.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Před používáním poznámkových bloků a diářů varoval již antický řecký filosof Platón, který je považoval za „ničitele paměti“. Možnost mít své myšlenky zaznamenané na papír totiž podle něj nenutila lidský mozek k optimální činnosti. V současné době jsou nicméně k dispozici i mnohem horší „škůdci“ paměti, a sice chytré telefony a počítače. Přemíra technologií v každodenním životě negativně ovlivňuje jak vaši paměť, tak postřeh (možnost automatických oprav, množství zautomatizovaných procesů apod.). Zjistěte, zdali to není i váš problém.  

Na ústa patří kvalitní rtěnka

Nemyslete si, že rtěnky jsou výdobytkem moderní civilizace. První doklady o jejich používání sahají hluboko do lidské historie – až do doby před 5 000 lety. Dříve také nebylo líčení rtů čistě ženskou záležitostí. Naopak, bývaly časy, kdy po nich sáhli i sumerští a egyptští muži. K namíchání pestrých odstínů poté Egypťané využívali rozmačkané brouky, mravenčí vajíčka či včelí vosk. Lesk „rtěnce“ dodaly rybí šupiny. Dokážete na úvodním obrázku bleskově najít jeden pár rtěnek, které jsou odlišné od ostatních?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rtěnka se přirozeně nanáší na rty. Ty s její pomocí můžete opticky zmenšit, či zvětšit. Ovšem jestliže je máte stejně velké jako Francisco Domingo Joaquim (do jeho úst se vejde například plechovka od Coca-Coly), pravděpodobně vás tato možnost ani nenapadne. Ať již máte rty jakékoliv, jsou zcela jedinečné a usvědčí vás stejně spolehlivě jako například otisk prstu. Na rozdíl od prstů jsou ale dvacetkrát citlivější. Najdete na obrázku rty, které se liší od ostatních?

Parfém a peněženku by u sebe měla nosit každá žena

Kvalitní peněženku byste měli vlastnit všichni bez ohledu na to, zdali jste muž, či žena. Ostatně ve starověku se peněženka podle pohlaví nerozlišovala. Za vůbec nejstarší doložený důkaz o používání peněženek se považuje nález jakési kapsy připevněné pomocí koženého pásku na boku egyptské mumie. Svoji současnou podobu získala peněženka až v období renesance s rozvojem používání papírových bankovek. Dokážete na obrázku najít jednu peněženku, která se liší od ostatních?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kromě peněženky byste u sebe měli nosit parfém. Když pro nic jiného, tak jím „v případě nouze“ můžete zamaskovat nelibé tělesné pachy. Kdybyste pátrali po původu parfémů, dostali byste se opět do období starověku. Lidé se tehdy voněli potíráním rozdrcených bylin, koření a květin. Ovšem parfémy nesloužily jen k osobní potřebě, ale používaly se například i jako součást pohřebních rituálů (starověký Egypt) či během rituálních obřadů (starověké Řecko).

iZdroj fotografie: Depositphotos

Možnost navonět se učarovala ve 14. století uherské královně Alžbětě, která se zasadila o vznik prvních parfémů moderního typu. O necelé dvě století později, v průběhu 16. století, se ve Francii otevřela první laboratoř zaměřená výlučně na jejich výrobu. Od té doby se parfémy začaly nekontrolovatelně šířit. Jejich obliba byla tak veliká, že v 19. století musely být některé používané látky nahrazeny chemickými alternativami. Jak rychle najdete parfém, který na obrázek nepatří?

Který obrázek vám činil největší problémy?

Zdroj: TheScientist

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články