Test pozornosti: Jen lidé s orlím zrakem najdou na obrázku jiné číslo do 11 sekund

Tento obrázkový test dokáže potrápit i opravdu zkušené pozorovatele a řešitele různých hádanek. Najít hledané trojčíslí dříve, než vyprší čas, téměř nikdo nedokáže.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Číselné obrázkové testy jsou velmi záludné. Zároveň jimi velmi dobře otestujete své pozorovací a analytické schopnosti. Přestože všechna čísla na obrázku na první pohled vypadají naprosto totožně, ve skutečnosti se mezi nimi ukrývá odlišné trojčíslí. Prohlédněte si pozorně všechny řady a pokuste se hledané číslo najít dříve, než vám vyprší stanovený časový limit.

Jak vznikají obrázkové testy

Nejčastěji jsou k jejich vytvoření používány geometrické tvary nebo kontrastní barvy. Jejich kombinací pak vzniká iluze pohybu, optického zmenšení nebo zvětšení předmětu nebo změny jeho barvy. Různé kresby lze interpretovat rozdílnými způsoby nebo v nich ukrýt nepatrný detail, který odhalí jen zkušené a bystré oko. Číselné řady pak v sobě ukrývají drobné rozdíly, které matou uvažování lidí.

Jaký je přínos obrázkových testů

Pravidelné řešení optických iluzí nebo hádanek vede ke stimulaci mozku, což způsobuje rozvoj jeho kognitivních funkcí. Kromě toho však dochází také ke zlepšení paměti, kritického a kreativního myšlení a fantazie. Nadto tímto způsobem posílíte i své duševní a celkové zdraví, protože při řešení podobných úkolů dochází ke snížení hladiny stresu, úzkostí a depresí.

iZdroj fotografie: Wepress News

Najděte rozdílné číslo

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem v číselných řadách najít jediné trojčíslí, které se od ostatních liší první číslicí. Abyste však byli zcela úspěšní, musí se vám to podařit dříve, než vyprší stanovený časový limit 11 vteřin. Zatímco někteří jsou díky tomuto tlaku mnohem efektivnější a výkonnější, jiní mohou propadnout panice a na hledání řešení se nedokáží vůbec soustředit.

Řešení obrázkové testu

Pokud se vám podařilo v tomto krátkém časovém limitu hledané trojčíslí najít, pak to vypovídá o vašich skvělých pozorovacích schopnostech a vysoké citlivosti na detail. Ve skutečnosti se číslo 813 nachází ve čtvrtém řádku odspodu a třetím sloupci zprava. V případě že vám jeho hledání zabralo více času, nebo jste číslo nedokázali najít vůbec, rovnou se dejte do dalšího úkolu a začněte s pravidelným tréninkem svých schopností a dovedností.

iZdroj fotografie: Wepress News

Jak rychle jste dokázali najít číslo 813 vy?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články