Pokud nemáte IQ 120, raději to ani nezkoušejte. Najít rozdíl do 15 sekund mnoho lidí nezvládlo

Pusťte se do nelehkého úkolu a ověřte si své schopnosti a dovednosti. Jen těm nejbystřejším pozorovatelům se podaří najít rozdíl dříve, než vyprší časový limit 15 vteřin.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tento obrázkový test dokáže pěkně potrápit vaše mozkové závity. Nejenže otestuje, jak snadno a pozorně si všímáte drobných detailů, ale také si na vlastní kůži ověříte, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod tlakem. Zatímco někteří postupují efektivněji a rychleji, jiní mohou propadnout panice a vlivem stresu se nedokáží vůbec soustředit.

Proč jsou hlavolamy přínosné

Optické iluze, hlavolamy a hádanky působí jako stimulátory mozku, a tím i přispívají k rozvoji jeho kognitivních funkcí. Zároveň se jimi zlepšuje kreativní a kritické myšlení i paměť. S jejich pomocí tak můžete udržet svou mysl aktivní a bystrou i v pozdějších letech a předejít tak případnému zhoršení logických a rozumových funkcí a schopností.

Otestujte svůj intelekt. Jen opravdový génius najde skrytou kočku na čárovém kódu do 5 vteřin

Jak řešit obrázkové testy

Abyste byli při řešení podobných úloh úspěšní, musíte nejprve dobře porozumět danému zadání. Hra se slovy nebo velké množství informací vás může připravit o drahocenný čas a celé hledání vám mnohonásobně ztížit. Pokud je to potřeba, rozdělte si zadání na několik částí a ujistěte se, že přesně rozumíte všemu, co je vaším cílem.

Najděte rozdílný dávkovač

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem mezi obrázky na první pohled podobných dávkovačů bonbonů najít jediný, který se od ostatních nepatrně liší. Velké množství detailů a barev vám celé hledání ještě ztíží, stejně jako rychle ubíhající časový limit, který máte stanovený na pouhých 15 vteřin. Nastavte si časovač, zaostřete zrak a pusťte se do hledání.

Kde se rozdíl nachází

Pokud se vám podařilo odlišný dávkovač bonbónů najít, pak to vypovídá o vašich vynikajících pozorovacích a analytických schopnostech. I navzdory vnějšímu tlaku jste si dokázali zachovat chladnou hlavu a rozdíl odhalit. Ten se ve skutečnosti nachází ve druhém řádku shora a třetím sloupci zprava. V případě, že vám jeho hledání zabralo více času nebo jste jej vůbec najít nedokázali, pak se dejte rovnou do dalšího cvičení a začněte s tréninkem svých schopností.

Jak rychle se podařilo najít odlišný dávkovač bonbonů vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články