Otestujte svůj intelekt. Jen opravdový génius najde skrytou kočku na čárovém kódu do 5 vteřin

Vyzkoušejte také tento vizuální test a zjistěte, jaké jsou vaše pozorovací a analytické schopnosti. Vaším úkolem je odhalit skrytou kočku dříve, než vám vyprší stanovený čas.

i Zdroj fotografie: JagranJosh
                   

Optické klamy a iluze se v poslední době těší obzvlášť velké oblibě. Přestože jejich původní záměr byl zcela odlišný než jen bavit lidi na sociálních sítích. Právě ty však přispěly k jejich popularitě a tak rychlému šíření. Díky různým hádankám lze snadněji pochopit způsob fungování mozku, vnímání i vyhodnocování přijímaných informací a vjemů. Prohlédněte si pozorně obrázek níže a najděte na něm ukryté zvíře.

Co je to optická iluze

Klamy, hlavolamy, hádanky a optické iluze jsou často tvořeny obrázky, které nutí lidský mozek a oči vidět jej jinak, než jaký je ve skutečnosti. Jejich hlavním úkolem je odvést pozornost a ošálit váš mozek tak, že zpochybňuje prožívanou realitu. Často se tak stává, že nedokážete vidět daný obraz, předmět nebo tvar, přestože leží přímo před vašima očima. 

Jak vzniká optická iluze

Existuje několik typů optických klamů. Mezi nejznámější patří kognitivní, které se vyznačují svou nejednoznačností, zkreslováním a vytvářením paradoxních iluzí. Nejčastěji se k jejich tvorbě využívají geometrické tvary, kontrastní barvy nebo světlo a stín. Pomocí vhodně zkombinovaných prvků tak mohou měnit velikost předmětů, vytvářet pocit pohybu, nebo dokonce ukrýt libovolný předmět.

iZdroj fotografie: JagranJosh

Najděte skrytou kočku

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem odhalit skrytou kočku na obrázku dříve, než vám vyprší stanovený časový limit 5 vteřin. Jen lidé s opravdu bystrou a otevřenou myslí dokáží tento test vyřešit. Díky časovému limitu také snadno otestujete, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod tlakem. U některých jedinců může časová tíseň zvýšit produktivitu, jiné naopak zpomalit nebo úplně zastavit.

Jak vyřešit optickou iluzi

Černé a bílé svislé čáry mezi sebou ve skutečnosti opravdu ukrývají obrázek kočky. Abyste jej však viděli, musíte se na něj podívat opravdu pozorně. Kontrastní prvky a časový limit celé hledání ještě ztěžují. Pro vyřešení tohoto úkolu přitom stačí pohybovat hlavou doprava a doleva. Takto jednoduše prohlédnete vytvářenou iluzi a objevíte skrytý obrázek kočky. Rovnou se pusťte do dalších úkolů a zlepšete své poznávací a logické dovednosti.

iZdroj fotografie: JagranJosh

Jak rychle se vám podařilo najít skrytou kočku?

Zdroj: JagranJosh
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články