Tuhle hádanku řeší děti v 1. třídě, dospělým ale dělá problém. Vaším úkolem je najít do 15 sekund rozdíl na obrázku

Zjistěte, jak vnímaví a dobří jste pozorovatelé, a dejte se do hledání rozdílného obrázku. Přestože se zdají být na první pohled všechny totožné, ukrývá se mezi nimi nepatrný rozdíl.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Otestujte své pozorovací dovednosti a schopnost se soustředit a najděte mezi obrázky spících koček jednu, která se od ostatních liší. Pro úspěšné splnění tohoto úkolu máte stanovený časový limit 15 vteřin. Jen opravdu bystří a inteligentní lidé s otevřenou myslí dokáží najít správné řešení dříve, než jim vyprší čas. Připravte si stopky a dejte se do hledání.

Jaký mají hlavolamy vliv

Obrázkové testy, optické iluze, hádanky a další jsou skvělým způsobem, jak stimulovat některé funkce mozku. Jejich pravidelným procvičováním dochází především k rozvoji jeho kognitivních funkcí, kritického a kreativního myšlení i zlepšování paměti. Navíc tím předejdete ztrátě paměti v pozdějším věku. Postupně pro vás bude řešení těchto úkolů mnohem jednodušší a rychlejší. Nabyté zkušenosti pak využijete jak v běžném, tak pracovním životě.

Nejpřesnější test kvality zraku: Kdo nenajde 3 rozdíly do 20 sekund, měl by kontaktovat očního lékaře

Využívání obrázkových testů

Nejčastěji se využívají k zábavě, k čemuž ještě napomáhají sociální sítě, díky kterým lze do jejich řešení zapojit lidi z celého světa. Velkou roli hrají také ve vzdělávání, kde jsou součástí nejrůznějších testů. Ve zdravotnictví zase pomáhají při rehabilitacích po těžké nemoci nebo vážném úrazu mozku. Někteří zaměstnavatelé je využívají také při výběrovém řízení, aby snadněji našli ideálního kandidáta na dané pracovní místo.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Najděte rozdíl

Přestože všechny spící kočky na první pohled vypadají stejně, schovává se mezi nimi jedna, která se od ostatních něčím liší. Aby pro vás byl úkol ještě těžší, máte pro jeho úspěšné splnění stanovený časový limit 15 vteřin. Takto si na vlastní kůži otestujete, jestli vůbec dokážete pracovat pod tlakem, nebo vám časová tíseň naopak jeho řešení ztíží či zcela znemožní.

Kde se kočka nachází

Pokud se vám i přese všechno podařilo odlišnou kočku mezi ostatními najít, pak to vypovídá o vaší schopnosti skvěle se soustředit a všímat si i těch nejmenších detailů. V opačném případě kočku najdete v levém sloupci a druhé řadě zespodu. Jestli toužíte na svých dovednostech zapracovat, vrhněte se rovnou do dalšího obrázkového testu. Stačí pár minut denně a na vlastní kůži pocítíte ten rozdíl.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Jak rychle se podařilo najít rozdílnou kočku vám?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články