Bez IQ 115 nemáte žádnou šanci: Najít na obrázku odlišného dinosaura je tak složité, že to zvládnou jen nejpozornější géniové

Tento obrázkový test dokáže potrápit i velmi zkušené pozorovatele a řešitele podobných úkolů. Na jeho úspěšné zdolání máte jen velmi krátký časový limit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tato zábavná a vzrušující hádanka vás dokáže pěkně potrápit. Abyste byli při jejím řešení úspěšní, musíte najít odlišného dinosaura dříve, než vám vyprší časový limit 10 vteřin. Věnujte pozornost i těm nejmenším detailům a nenechte se rozptýlit ubíhajícím časem. Jedině tak dokážete hledaného dinosaura na obrázku najít dříve, než bude pozdě.

Co je hlavolam

Jedná se o jeden z druhů hádanek, které je potřeba pomocí různých technik a postupů vyřešit. Často je potřeba úkol zkoumat z různých úhlů pohledu nebo přemýšlet nad rámec běžného uvažování. Většinou jsou skvělým způsobem, jak otestovat své IQ i další logické dovednosti a nabyté znalosti. Přestože vám jejich řešení může výrazně ztížit přesně daný časový limit.

Hádanka, kterou jen málokdo pokoří. Dokážete v krátkém čase najít deštník?

Jaké jsou výhody procvičování hlavolamů

Pravidelné řešení optických iluzí, hádanek a jiných obrázkových testů stimuluje mozek, což vede k rozvoji jeho kognitivních funkcí, kritického a kreativního myšlení i fantazie. Postupně dochází také ke zlepšování paměti a předcházení její případné ztrátě v pozdějších letech. Zároveň pomáhají snižovat míru úzkosti, stresu i depresí, můžete tak prospět svému duševnímu zdraví.

Najděte rozdílného dinosaura

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít na obrázku jediného dinosaura, který se od ostatních něčím liší. Abyste však byli úspěšní, musíte to stihnout dříve, než vám vyprší časový limit 10 vteřin. Díky tomu tak na vlastní kůži otestujete, jak dobře se vám pracuje pod vnějším tlakem. Zatímco někteří mohou být efektivnější a rychlejší, jiní vlivem stresu zažívají pravý opak.

Řešení obrázkového testu

Pokud se vám podařilo v tomto krátkém časovém úseku hledaný rozdíl najít, pak patříte mezi opravdu bystré a nadané jedince. Ve skutečnosti se odlišný dinosaurus nachází ve druhém řádku zespodu a čtvrtém sloupci zleva. V případě, že vám hledání zabralo více času nebo jste nebyli vůbec úspěšní, dejte se rovnou do dalšího cvičení a začněte na svých schopnostech pravidelně pracovat.

Jak rychle se podařilo najít odlišného dinosaura vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články