Obrázek, na který Češi nemají nervy: Jen 1 % lidí dokázalo najít na tomto obrázku rozdíl do 15 vteřin

Prohlédněte si pozorně obrázek uvařených a rozpůlených vajec, která jsou na první pohled naprosto identická, a najděte mezi nimi jedno odlišné, než vám vyprší čas.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Tento obrázkový test perfektně ověří vaše pozorovací a analytické schopnosti. Jen opravdu vnímaví, pozorní a bystří lidé dokáží prohlédnout jednotlivé řady tak rychle, aby našli rozdílný kus vejce dříve, než jim vyprší stanovený časový limit 18 vteřin. Nenechte se zmást a věnujte pozornost i tomu nejmenšímu detailu, každá vteřina je drahá a rozhoduje o vašem výsledku.

K čemu slouží obrázkové testy

V současné době se jedná o zábavný způsob, jak trávit volný čas a zároveň prospět vlastnímu zdraví. Jejich pravidelné procvičování má za následek snížení míry úzkosti, depresí i stresu. Na druhou stranu vedou k nárůstu sebevědomí a lepší schopnosti nacházet řešení různých problémů i komplikací, což využijete jak ve svém osobním, tak i pracovním životě.

čísla test všímavosti

Jen lidé se zdravým zrakem dokáží vyřešit tuto optickou hádanku za 15 sekund. Dokážete najít odlišné číslo od ostatních v číselné řadě?

Proč trénovat obrázkové testy

Mimo přímého pozitivního dopadu obrázkových testů, optických klamů a iluzí a hádanek na vaše mentální a duševní zdraví jimi také podporujete rozvoj kognitivních funkcí mozku. Dále dochází ke zlepšení kreativního a kritického myšlení, stejně jako fantazie. Postupem času jimi vytrénujete paměť a předejdete její případné ztrátě v pozdějších letech.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Najděte rozdílné vejce

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem mezi téměř naprosto totožnými obrázky vajec najít jedno, které se od ostatních nepatrným detailem liší. Samotné hledání vám však ztíží časový limit, který máte stanovený na pouhých 18 vteřin. Takto si navíc na vlastní kůži ověříte, jak dobře nebo špatně dokážete pracovat pod tlakem, zda se vaše výkonnost zvýší, nebo naopak klesne.

Kde se rozdíl nachází

Pokud se vám podařilo rozdílný kousek vejce najít, pak patříte mezi velmi talentované pozorovatele s jasnou hlavou a bystrým myšlením. Ani časový limit vás nerozhodil a neodradil od vyřešení tohoto úkolu. Lišící se vejce se ve skutečnosti nachází ve třetím sloupci zleva a druhé řadě zespodu. V případě, že vám řešení tohoto testu trvalo déle nebo jste jej nedokázali vyřešit vůbec, pak se dejte do dalšího cvičení a začněte na svých dovednostech pravidelně pracovat.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Jak rychle se podařilo najít odlišné vejce vám?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články