Optická iluze: Jen ti nejbystřejší objeví na obrázku skryté číslo 669 do 10 vteřin

Zjistěte, jaký jste pozorovatel, a najděte odlišné číslo dříve, než vám vyprší stanovený časový limit 10 vteřin. Jen opravdu vnímaví lidé dokáží tento úkol včas splnit.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jen lidé s opravdu rychlou a analytickou myslí dokáží v tak krátkém časovém limitu daný úkol splnit. Dobrou zprávou je, že stejně jako jiné dovednosti, i tuto lze pravidelným tréninkem postupně vypilovat. Pusťte se do hledání odlišného čísla a potrapte svůj mozek. Prohlédněte si pozorně obrázek s čísly 666 a najděte rozdílné trojčíslí do 10 vteřin.

Proč je dobré řešit optické iluze

Při řešení hádanek, optických iluzí nebo klamů se rozvíjí vaše kritické myšlení, kreativita i fantazie. Díky tomu pro vás bude mnohem jednodušší najít originální řešení i na zdánlivě neřešitelné problémy. Pravidelným procvičováním podobných testů a úkolů si usnadníte nejen pracovní, ale i běžný život. Zvládání každodenních strastí tak pro vás nebude už žádnou překážkou.

K čemu se iluze využívají

Poslední dobou se s iluzemi nejčastěji setkáte v zábavním průmyslu. Ať už najdete sdílené obrázky na sociálních sítích nebo jako součást kouzelnického představení či divadelních a filmových scén, jejich hlavním úkolem je bavit. Často jsou však využívané také ve vzdělávání nebo ve zdravotnictví a v oboru psychologie. Nezřídka se s nimi můžete setkat také při pohovorech v rámci výběrového řízení.

Najděte lišící se číslo

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem odhalit mezi stejnými trojčíslími jedno, které se posledním číslem liší. Abyste však byli úspěšní, musíte jej odhalit dříve, než vám vyprší předem stanovený čas 10 vteřin. Nachystejte si proto stopky, pohodlně se usaďte, nastražte všechny smysly a pusťte se do hledání. Právě vám začíná běžet čas.

Kde se číslo nachází

Pokud se vám podařilo včas číslo 669 najít, patříte mezi velmi malé procento citlivých a vnímavých lidí. Vaše jednání je precizní a pohotové, což vypovídá o vašem vysokém intelektu. V případě, že stále ještě hledáte, zaměřte se na třetí řádek zespoda a třetí sloupec zleva. Jestli se vám úkol nepodařilo vyřešit, nebuďte smutní a rovnou se pusťte do dalšího úkolu. Pravidelně trénujte a za pár dní z vás bude hotový profík.

Jak rychle jste stihli najít odlišné číslo vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články