Najít skrytou tvář na obrázku dokáže jen 7 % dospělých: Děti to zvládají do 15 sekund, dokážete to také?

Otestujte své pozorovací schopnosti a prohlédněte si důkladně tento obrázek přístavu. Vaším úkolem je najít v kresbě ukrytou tvář. Zjistěte, jak dobře si všímáte drobných detailů.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Tato nenáročná výzva je skvělým způsobem, jak si zkrátit dlouhé chvíle a ověřit některé své dovednosti a vlastnosti. Jejich pravidelným procvičováním navíc můžete zapracovat na svých schopnostech a zlepšit své kognitivní funkce i kreativní myšlení. Tyto dovednosti vám pak pomohou s řešením různých problémů a obtíží v pracovním i běžném životě.

Jak vznikají obrázkové iluze

Běžně se při jejich tvorbě používají geometrické tvary, kontrastní barvy nebo světlo a stín. Při jiných jsou využívány kresby, které lze interpretovat různými způsoby. Na jejich základě lze odhalit, jak funguje lidský mozek a jak se jeho jednotlivé funkce v různých podmínkách a situacích mění. Navíc se používají také při stimulaci mozku jako prevence ztráty paměti.

Byl by z vás dobrý Sherlock Holmes? Otestujte svou bystrost a najděte na obrázku vetřelce do 5 sekund

Využití obrázkových testů

Nejčastěji se s nimi můžete setkat v rámci IQ testů nebo ve vzdělávání, kde tvoří součát logických zkoušek. Své uplatnění mají však také ve zdravotnictví, kde pomáhají sestavovat psychologický profil, ale i při rehabilitacích mozku po těžkém úrazu nebo vážném onemocnění. Jejich přínos se ukazuje také při výběrových řízeních na obzvlášť náročné pracovní pozice.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Najděte tvář na obrázku

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem na kresbě přístavu najít skrytou tvář. Pokud si chcete tento úkol ještě ztížit, stanovte si pro jeho provedení určitý časový limit. Vlivem toho poznáte, jak dobře se vám pracuje pod tlakem. Někteří jedinci mohou být rychlejší a efektivnější, zatímco druzí mohou propadnout panice a úplně přestat přemýšlet.

Řešení obrázkového testu

Pokud se vám podařilo tvář na obrázku najít, patříte mezi velmi inteligentní a nadané jedince. Ve skutečnosti jen malé procento lidí tímto úkolem projde. V případě, že jste hledali marně, prohlédněte si pozorně přední část lodě a zkuste změnit úhel pohledu. Její přesná poloha je taktéž vyznačena na obrázku níže. Jakmile si jednou skryté tváře všimnete, už ji uvidíte vždy. Abyste své dovednosti zlepšili, pusťte se rovnou do dalšího cvičení.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Jak rychle jste dokázali najít skrytou tvář vy?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články