Na internetu se strhla mela, dospělí se rozčilují nad primitivní výzvou: Najít odlišnou hračku do 15 sekund je pro většinu nadlidský úkol

Prohlédněte si pozorně tento obrázek s na první pohled stejnými hračkami a pokuste se mezi nimi najít rozdílný kus dříve, než vám vyprší velmi krátký časový limit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Obrázkové testy jsou rozšířeným a velmi oblíbeným způsobem, jak si zkrátit dlouhé chvíle nebo věnovat volný čas něčemu prospěšnému. Díky internetu a sociálním sítím jejich popularita ještě roste, protože umožňují do jejich řešení zapojit lidi z celého světa a současně porovnávat jejich dosažené výsledky. Zjistěte, jaký jste pozorovatel, a pusťte se do hledání rozdílů.

Vizuální výzva pro bystré mozky

Obrázkové testy jako optické iluze, hádanky nebo hlavolamy jsou vynikajícím způsobem, jak otestovat své IQ i logické a analytické dovednosti. Tyto úkoly mohou mít různé formy, od hledání rozdílů po řešení skládaček nebo hledání skrytých předmětů. Vždy je potřeba se v nich zaměřit i na ty nejmenší detaily, které mohou pozorovateli při letmém pohledu uniknout.

Pokud si myslíte, že patříte mezi 2 % populace s vysokým IQ, zkuste si tento optický test a najděte skrytou tvář

Jak řešit vizuální testy

Hlavolamy a hádanky mohou mít různou obtížnost a rozhodně se vyplatí mít dobré kritické a kreativní myšlení. Abyste si jejich řešení ještě více usnadnili, musíte nejprve zcela porozumět danému zadání. Pokud je to potřeba, rozdělte si jej na několik částí a ujistěte se, že přesně víte, co je vaším úkolem. Nespoléhejte se jen na logiku, ale všímejte si každého detailu. Podívejte se na obrázek z různých úhlů a vyhněte se ukvapeným závěrům.

Najděte rozdílnou hračku

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem na obrázku najít jedinou hračku, která se od ostatních něčím liší. Kromě velkého množství barev a jednotlivých detailů vám její hledání ještě ztíží velmi krátký časový limit, který máte pro jeho nalezení přísně stanoven. Neházejte však flintu do žita předem, nachystejte si stopky a pusťte se do hledání.

Kde se hračka nachází

Pokud se vám podařilo hledanou hračku najít, pak to vypovídá o vaší vynikající logice a bystrém pozorování. Jen tak něco vaší pozornosti neunikne a neodradí vás ani ubíhající časový limit. Ve skutečnosti se hledaná hračka nachází ve třetím řádku zespodu a čtvrtém sloupci zprava. V případě, že vám její hledání zabralo příliš mnoho času, nebo jste ji vůbec nedokázali najít, dejte se rovnou do dalšího cvičení. S postupem času pro vás bude jejich řešení mnohem jednodušší.

Jak rychle se podařilo najít rozdílnou hračku vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články