Jen 5 sekund, víc vám dát nemůžeme: Pokud nenajdete odlišné peříčko do časového limitu, zřejmě máte nulový smysl pro detail

Tento obrázkový test pěkně potrápí vaše mozkové závity. Abyste byli úspěšní, musíte najít jediný odlišný obrázek dříve, než vám vyprší stanovený časový limit 12 vteřin.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Popularita hlavolamů, hádanek a jiných obrázkových testů díky internetu a sociálním sítím neustále roste. Takto se do jejich řešení mohou zapojit lidé z celého světa, kteří tak mohou vzájemně spolupracovat, soutěžit a porovnávat dosažené výsledky. Navíc se jedná o zábavný způsob, jak otestovat své IQ a zlepšit své logické a rozumové schopnosti.

Jaký mají hlavolamy vliv

Obrázkové testy jako optické iluze, hádanky a hlavolamy fungují jako účinné stimulátory mozku. Jejich pravidelným procvičováním dochází ke zlepšování kognitivních funkcí mozku a zlepšování paměti. Jedná se o oblíbený nástroj, jak udržet svou mysl aktivní a bystrou i v pozdějších letech. Postupem času pro vás navíc bude jednodušší nacházet řešení nejrůznějších problémů a komplikací.

Kouzlo optické iluze: Tento obrázek skrývá mnohá tajemství. Co jste viděli jako první a kolik toho odhalíte celkem?

Využití obrázkových testů

V dnešní době nejčastěji slouží jako zdroj zábavy, protože jsou velmi poutavé pro všechny věkové kategorie. Zabavíte jimi děti při dlouhých chvílích i dospělé na večírcích a jiných společenských událostech. Důležitou roli však mají taky ve vzdělávání, kde se používají k otestování znalostí a schopností studentů, nebo ve zdravotnictví, kde mají terapeutický nebo rehabilitační charakter.

Najděte odlišný psací brk

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem mezi na první pohled naprosto stejnými psacími brky najít jediný, který se od ostatních něčím liší. Kromě velkého množství předmětů, detailů a barev vám samotné hledání ztíží taky rychle ubíhající časový limit. Abyste byli v tomto cvičení zcela úspěšní, musíte odlišný objekt najít dříve, než vám vyprší časový limit 12 vteřin.

Kde se odlišný brk nachází

Pokud se vám podařilo najít polohu rozdílného psacího brku, pak to vypovídá o vašich vynikajících pozorovacích a analytických schopnostech. Ani časový limit vaši výkonnost nesnížil. Ve skutečnosti se rozdíl nachází ve třetím řádku zespodu a pátém sloupci zprava. V případě, že se vám jej vůbec najít nepodařilo, zkuste se dát rovnou do dalšího cvičení. Pravidelně na svých dovednostech pracujte, dokud nebudete s výsledky spokojení.

Jak rychle se podařilo odlišný psací brk najít vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články