Test logického myšlení: Jen 6 % skutečně pozorných jedinců si všimlo chyby na obrázku za méně než 8 sekund

Tato obrázková výzva ověří vaše pozorovací schopnosti a postřeh. Máte stanovený jen krátký časový limit, během něhož se vám musí podařit najít chybu, která nedává smysl.

i Zdroj fotografie: Wrapnroll
                   

Obrázkové testy jsou oblíbeným způsobem, jak si zkrátit dlouhé chvíle nebo trávit svůj volný čas něčím užitečným. Velmi přínosné jsou právě pro rozvoj kognitivních funkcí mozku, kreativního a kritického myšlení nebo fantazie. Pravidelným procvičováním navíc zlepšujete a posilujete paměť, čímž můžete snadno předejít její případné ztrátě ve starším věku. Proto jsme si pro vás připravili tento test logického myšlení.

Jak vznikají obrázkové testy

Často jsou k tvorbě optických iluzí, klamů a hádanek využívány geometrické tvary, kontrastní barvy, světlo nebo tma. Jejich vhodná kombinace pak vytváří pocit pohybu, opticky předmět zvětší nebo zmenší nebo změní barvu. Různé umělecké kresby je také možné díky jiným úhlům nebo dominanci určité mozkové hemisféry interpretovat různými způsoby. V jiných případech se ve změti detailů ukrývá drobný rozdíl, který není vždy snadné odhalit.

Jedna logická chyba a časový limit 8 vteřin. Kdo si troufne na vizuální hádanku, která potrápila celý internet?

Test logického myšlení

Tyto hlavolamy a klamy fungují tak skvěle především z důvodu omezené kapacity mozku. V každý okamžik na něj působí opravdu velké množství vjemů, které sice lidský mozek dokáže přijmout a zaznamenat, ale už ne v reálném čase vyhodnocovat. Proto si v některých chvílích určité informace dokresluje na základě dříve prožitých zkušeností. Toho využívají tvůrci iluzí a klamů, které tak dokáží lidský mozek ošálit.

iZdroj fotografie: Wrapnroll

Tento test logického myšlení vyžaduje na obrázku plném lidí užívajících si příjemné chvíle v parku najít logickou chybu. Tento detail je na první pohled opravdu nepatrný, takže dokáže potrápit i zkušené pozorovatele. Při bližším zkoumání však nedává žádný smysl. Pro úspěšné splnění máte stanovený jen krátký časový limit, a to pouhých 8 vteřin.

Kde se chyba nachází

Pokud se vám podařilo logickou chybu na obrázku odhalit, pak patříte mezi velmi inteligentní a bystré pozorovatele, kterým jen tak něco neunikne. Ve skutečnosti chyba spočívá v prkně, na kterém chlapec jede. Netvoří jej klasický skateboard, nýbrž placatý sendvič. V případě, že jste chybu najít nedokázali nebo jste to nestihli včas, dejte se rovnou do dalšího cvičení a začněte s pravidelným tréninkem. Za vaše úsilí začnete brzy sklízet ovoce.

iZdroj fotografie: Wrapnroll

Jak rychle jste dokázali najít logickou chybu vy?

Zdroj: Wrapnroll
Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články