Najdete v záludném hlavolamu písmeno, které tam nepatří? Do 21 sekund to zvládnou jen výjimeční lidé s dobrým srdcem

Otestujte své poznávací a analytické schopnosti pomocí tohoto jednoduchého hlavolamu. Stačí jen najít mezi písmeny to, které se od ostatních liší, než vám vyprší čas.

i Zdroj fotografie: Mirror
                   

Optické iluze, klamy, obrázkové hádanky a hlavolamy se v poslední době těší obzvlášť velké oblibě. Přestože byly původně využívány především ve zdravotnictví nebo školství, dnes se s nimi ve velké míře setkáte i na sociálních sítích, kde slouží jako oblíbená forma zábavy. Jejich pravidelným procvičováním navíc zlepšíte některé své dovednosti a logické myšlení, což využijete nejen v pracovním, ale i běžném životě.

K čemu slouží optické iluze

Hádanky i hlavolamy jsou skvělým nástrojem, kterým lze snadno snížit úroveň stresu, míru úzkosti nebo depresivních stavů. Pokud budete jejich řešení pravidelně trénovat, zlepšíte tím svou paměť a kognitivní vlastnosti. Navíc také předejdete postupné ztrátě paměti v pozdějším věku a rozvinete také svou kreativitu a fantazii.

Kde se optické iluze využívají

Nejčastěji se s optickými klamy a obrázkovými testy setkáte při testování hladiny IQ nebo logických a rozumových dovedností. Z tohoto důvodů jsou často využívány ve vzdělávacím systému. Své značné uplatnění však mají také ve zdravotnictví. Obvykle se využívají při rehabilitacích po těžkém úrazu nebo vážném onemocnění mozku. Setkat se s nimi však můžete také při výběrovém řízení.

iZdroj fotografie: Mirror

Najděte odlišné písmeno

Pomocí tohoto úkolu snadno otestujete své poznávací a analytické schopnosti, a navíc zjistíte, jak dobře nebo špatně zvládáte pracovat pod tlakem. Někteří lidé dokáží v časovém presu zvýšit svou produktivitu a daný úkol vyřešit ještě rychleji. Jiní ustrnou nebo zpanikaří a nalézt řešení jim bude trvat mnohem déle, nebo se jim to dokonce vůbec nepodaří. Prohlédněte si pozorně obrázek s písmeny a najděte to, které se od ostatních liší.

Řešení obrázkového testu

Pokud se vám podařilo písmeno X v záplavě barevných ypsilonů najít, patříte mezi opravdu bystré a vnímavé jedince. Za svými cíli si jdete i přes překážky a jen tak něco vás neodradí. Pokud vám řešení trvalo delší dobu nebo se vám písmeno najít nepodařilo, nemusíte propadat panice. Pusťte se rovnou do dalšího úkolů. Pravidelným procvičováním své dovednosti postupně vytrénujete k dokonalosti.

iZdroj fotografie: Mirror

Jak rychle se vám podařilo najít písmeno X?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články