Je to vůbec možné? Najít 4 holuby na tomto obrázku do 15 sekund je téměř nadlidský úkol

Prohlédněte si pozorně obrázek plný papoušků a pokuste se mezi nimi najít čtyři ukryté holuby. Tento obrázkový test potrápí i opravdu zkušené pozorovatele.

i Zdroj fotografie: MixNews
                   

Vizuální hádanky a hlavolamy jsou oblíbeným způsobem, jak otestovat míru svých pozorovacích schopností a citlivost i na ty nejmenší detaily. Díky internetu a sociálním sítím však jejich popularita roste a do jejich řešení se zapojují lidé z celého světa. Dobrat se správného cíle je často mnohem těžší, než se na první pohled zdá, protože se o pozornost hlásí spousta výrazných prvků, které vaše uvažování zaručeně zmatou.

K čemu slouží obrázkové testy

Optické iluze, hádanky a hlavolamy se nejčastěji využívají ve vzdělávacím systému, kde slouží jako součást IQ testů nebo jiných vědomostních zkoušek. Velký význam však mají taky ve zdravotnictví, kde pomáhají při rehabilitacích pacientů po těžkém úrazu nebo nemoci mozku. Psychologie se zase jejich pomocí snaží odhalit principy fungování lidského mozku a odlišnosti mezi různými lidmi.

Vizuální hádanka potrápí logické myšlení a procvičí oči: Jedna z žen lže o svém těhotenství, odhalí ji jen ti nejpozornější

Přínos vizuálních výzev

Pravidelné procvičování podobných úkolů je pro člověka velmi přínosné. Dochází při nich k silné stimulaci mozku, což postupně vede k rozvoji všech kognitivních funkcí. Zároveň se tím zlepšuje paměť a kritické i kreativní myšlení. Navíc tato cvičení působí pozitivně i na duševní rozpoložení a mentální zdraví, neboť snižují hladinu stresu, míru úzkostí i depresí.

iZdroj fotografie: MixNews

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem mezi spoustou papoušků objevit čtyři ukryté holuby. Přestože se jedná o poměrně jednoduchý úkol, jeho řešení vám dokáže pěkně zavařit mozek. Jednotlivé hlavy ptáků v tak velkém množství splývají a je opravdu těžké všimnout si těch nejmenších detailů, které je odlišují. Pokud však toužíte po ještě větší náročnosti, stanovte si pro jejich nalezení určitý časový limit, pomocí kterého si na vlastní kůži otestujete, zda dokážete pracovat pod tlakem.

Kde se holubi nachází

Pokud se vám podařilo všechny holuby najít, pak jste opravdu bystrý a nadaný pozorovatel s úžasnou citlivostí na detail. Jen tak něco vaší pozornosti neunikne a umíte se perfektně soustředit. V případě, že jste nebyli úspěšní, prohlédněte si vyznačené oblasti níže a dejte se rovnou do dalšího cvičení. Stačí těmto testům věnovat pár minut denně a brzy poznáte, jak se pro vás postupně stávají jednodušší a srozumitelnější.

iZdroj fotografie: MixNews

Jak rychle jste dokázali najít všechny holuby vy?

Zdroj: MixNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články