Vizuální hádanka potrápí logické myšlení a procvičí oči: Jedna z žen lže o svém těhotenství, odhalí ji jen ti nejpozornější

Těhotenství je nepopiratelně velmi důležitou událostí v životě každé ženy. Pro mnohé i nejdůležitější. A i k jinému stavu se váže mnoho zajímavých okolností.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Nejdelší těhotenství, které bylo kdy zaznamenáno, trvalo 375 dní. Podle zprávy v New York Times z roku 1945 porodila Beulah Hunter v Los Angeles téměř 100 dní po průměrné době 280 dní. Jedno z nejkratších, při kterém novorozenec přežil, trvalo jen 22 týdnů. Provázelo ho přirozeně mnoho komplikací, miminko však přežilo. A to dokonce i v případě ještě mladšího miminka, které se narodilo už za 21 týdnů a 4 dny.

Kdy umí dítě poznat hlasy a čínská rovnováha

Nejstarší těhotné ženě na světě bylo 66 let. Během jiného stavu se objem krve v těle zvyšuje o 40–50 %. Je to proto, že krev nese kyslík a ten je jako podpora zdravého těhotenství zcela klíčový. V průběhu těhotenství se mění i hlas ženy, protože následkem hormonálních změn otečou ženě hlasivky. Po porodu a kojení se ve valné většině případů vrátí zvukový projev do normálu. Podívejte se na obrázek a určete, která z žen není těhotná.

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Během třetího trimestru je dítě schopné i z dělohy rozeznat matčin hlas. Mnoho těhotných žen v Číně se vyhýbá studeným jídlům, jako je zmrzlina nebo vodní melouny. Preferují horké nápoje jako polévky nebo čaje. Věří totiž, že těhotenství je „studené“ povahy a že horké tekutiny jim pomohou vyrovnat jing a jang jejich těla. Neexistuje žádný vědecký důkaz, že by to tak fungovalo. I přesto se jedná o velmi častou kulturní praxi.

Japonské odznaky a kouřící Francouzky

V Japonsku zase těhotné ženy nosí na krku zvláštní odznak. Myšlenkou je, že spolucestující ve vlaku nebo autobuse uvidí tuto známku a uvolní ženě místo. Jde hlavně o první měsíce, kdy fyzické znaky nejsou tak patrné. Turecko má nejvyšší podíl dětí, které se narodily císařským řezem, asi 50,4 ze 100 porodů. Island naopak nejnižší, konkrétně 15 ze 100 porodů. V roce 2015 kouřilo 17,8 % Francouzek až do svého třetího trimestru.

Následkem toho začaly nemocnice nabízet slevové kupony za účast v programech na odvykání této neřesti. Osmerčata. To je nejvyšší počet dětí, které se narodily živé jediné matce. Bylo to v roce 2009, jmenovala se Nadya Suleman a v kalifornské nemocnici přivedla na svět 6 chlapců a 2 dívky. Z každých 1 000 dětí se 32 řadí mezi dvojčata. V USA je nejvyšší koncentrace takových sourozenců v Connecticutu, New Jersey a Massachusetts.

Problémy s početím a řešení hádanky

V rámci USA řeší potíže s početím a udržením těhotenství 1 z 8 párů. A více jak 7 milionů žen tu obdrží během svého života služby spojené s neplodností. V roce 2012 bylo pomocí umělého oplodnění počato 61 000 miminek. Největší podíl novorozenců se narodí mezi 8 ranní a polednem každého dne. V noci jsou to 3 % či méně. Jestli stále tápete mezi trojicí žen, všimněte si, které nejsou znát prsa. Ta se nastávajícím matkám výrazně zvětší.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Krom jiného stoupá také popularita domácích porodů. Většina maminek však stále rodí ve speciálních centrech nebo v nemocnici. V roce 2011 rodilo doma 1,26 % maminek, o rok později 1,36 %. I uvnitř dělohy mohou děti plakat. Badatelé nacházejí znaky jejich nepohodlí na ultrazvuku už od 28. týdne těhotenství. V USA také klesá míra těhotenství náctiletých, konkrétně mezi lety 2014–2015 šlo o pokles o 8 %.

Jak jste si v testu vedli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články