Kamil vyfotil minulý rok zajíce, nikdo z rodiny mu ale nevěřil. Teď žádá lidi na internetu, aby mu ho pomohli najít

Tento černobílý obrázek dokáže potrápit i opravdu zkušené pozorovatele. Prohlédněte si tuto optickou iluzi a každičký detail a pokuste se na fotografii nalézt skrytého zajíce.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jen ti nejbystřejší a nejinteligentnější pozorovatelé dokáží prohlédnout optickou iluzi a najít na obrázku hledané zvíře. Obrázkovými úkoly otestujete nejen své schopnosti, ale i postřeh a citlivost na detail. Jejich pravidelným procvičováním pak můžete velmi prospět svému duševnímu a mentálnímu zdraví, protože skvěle působí na rozvoj funkcí mozku i snížení stresu, úzkosti a depresí.

Co je optická iluze

Při optickém klamu nebo iluzi váš mozek vidí něco jiného, než jaká je doopravdy skutečnost před vámi. Existuje mnoho druhů optických klamů, které se od sebe vzájemně liší. V některých případech vidíte věci, které na obrázku nejsou nebo pomocí kognitivního myšlení získáte určitou domněnku o tom, co vidíte. Často jsou vytvářeny geometrickými tvary, kontrastními barvami nebo uměleckými kresbami.

Využití optických iluzí

Stejně jako hlavolamy a hádanky, bývají i optické iluze součástí IQ testů a dalších vědomostních zkoušek, které mají za úkol otestovat nebo vypilovat dovednosti studentů. Důležitou roli mají také ve zdravotnictví, kde se používají k terapeutickým nebo rehabilitačním účelům. V dnešní době se však jedná o velmi oblíbený zdroj zábavy.

Najděte ukrytého zajíce

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem na černobílé fotografii cesty lesní cesty najít skrytého zajíce, který dokonale splývá se svým prostředím. Velké množství detailů a hra světla a stínu vám jeho hledání výrazně ztíží. Abyste byli úspěšní, musíte se pořádně soustředit a věnovat pozornost i tomu nejmenšímu detailu. Jedině tak zvíře na obrázku najdete.

Kde se zajíc nachází

Pokud jste jeho polohu dokázali určit i napříč všem okolnostem, vypovídá to o vašich vynikajících analytických a pozorovacích schopnostech. Jen velmi bystří lidé si zajíce dokáží na obrázku všimnout. V případě, že vám jeho hledání zabralo příliš mnoho času nebo jste jej nenašli vůbec, pak se dejte rovnou do dalšího cvičení a začněte na svých schopnostech pravidelně pracovat. Brzy pro vás bude řešení podobných úkolů mnohem rychlejší a jednodušší.

Jak rychle se podařilo najít zajíce na obrázku vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články